Úvod arrow Z domova arrow Veletrhy módy s rekordní účastí zahraničních firem
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Veletrhy módy s rekordní účastí zahraničních firem
Image„Veletrhy STYL a KABO jsou unikátní kontraktační akcí v regionu střední Evropy a pomáhají českému oděvnímu a obuvnickému průmyslu“, uvedl na adresu 53. veletrhů módy Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno. Ty ukázaly trendy pro příští sezonu a přivedly na český a slovenský trh řadu nových zahraničních značek.

Téměř polovinu vystavovatelů tvořili výrobci, s nimiž obchodníci navazovali přímé kontakty. Expozice 242 vystavovatelů z 21 zemí předvedly kolekce 520 módních značek. Během tří dnů veletrhy přivítaly přibližně pět tisíc odborných návštěvníků, převážně členů Klubu návštěvníků STYL a KABO s výhodou bezplatného vstupu a parkování.

Brněnské veletrhy módy jsou jedinou B2B prezentací módního průmyslu pro český a slovenský trh. Maloobchodní tržby v odvětví již několik let rostou, což na brněnské výstaviště přivedlo řadu nových vystavovatelů cílících na české a slovenské obchodníky a potažmo spotřebitele. Mezi zúčastněnými zeměmi se poprvé nebo po dlouhé době objevily Írán, Pákistán, Bulharsko a Rumunsko. Premiéru zde měla řada zajímavých značek například z Turecka, Itálie, Španělska nebo Indie. Počet zastoupených zemí se zvýšil na 21, celkový podíl zahraničních vystavovatelů dosáhl rekordních 39 % a vůbec nejvíce zahraničních stánků patřilo firmám z Německa, Polska a Slovenska.

Veletrh módy STYL obsadil pavilon P – největší a nejmodernější halu brněnského výstaviště. Návštěvníci zde nalezli vystavovatele dámské i pánské konfekce, módních doplňků a bižuterie. Novinkou byla sekce Design Street se stánky návrhářů z České republiky, Slovenska a Španělska, kteří vedle autorské tvorby a individuálních zakázek šijí také malosériové kolekce oděvů a dodávají do maloobchodní sítě. Doprovodný program probíhal v Programovém centru s přehlídkovým molem otevřeným směrem do pavilonu. Čtyřikrát denně si zde mohli návštěvníci vychutnat některou z profesionálně připravených módních show. Střídaly se přehlídky dámské a pánské konfekce, kolekcí prádla a plážového oblečení a specialita letošního ročníku – přehlídka autorské módy Designers´ Show.

Image 

V sobotu bylo Programové centrum dějištěm jediného tuzemského trendového semináře se zahraničním lektorem. Nizozemská návrhářka a trendová prognostička Ellen Haeser přednášela o aktuálních trendech a novém přístupu k módě založeném na udržitelnosti, osobitém stylu a exkluzivitě oděvu. „Diktát módy už skončil, důležité je vybrat si osobní styl. Jako obchodníci bychom takto měli edukovat naše zákazníky, kterým můžeme s výběrem osobního stylu pomoci“, uvedla Haeser. Závěr prezentace patřil komentované módní přehlídce trendových modelů, které Ellen Haeser vybrala z kolekcí vystavovatelů.

Veletrhu obuvi a koženého zboží KABO patřil sousední pavilon F. Stejně jako v srpnu byl jeho centrem relaxační a konzultační prostor KABO Lounge olemovaný expozicemi prémiových značek obuvi. Právě zde proběhl v sobotu slavnostní ceremoniál, při kterém čtyři firmy převzaly certifikáty Česká kvalita, Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv a Komfortní obuv. V neděli se tu uskutečnil workshop odborných škol pro obuvnický a galanterní průmysl. Pořadatelem obou akcí byla Česká obuvnická a kožedělná asociace, která letos slaví 25 let od svého založení. Na obou veletrzích byla návštěvníkům k dispozici bezplatná poradenská centra, kde vystavovatelé a návštěvníci konzultovali své problémy se soudními znalci i odborníky ze zkušebních ústavů a profesních sdružení.

U příležitosti veletrhů módy udělil časopis Svět textilu & obuvi už poosmé prestižní ocenění dvěma významným osobnostem oboru. Osobností roku 2018 v textilním a oděvním průmyslu se stal Ing. Otakar Petráček, předseda představenstva společnosti MILETA – předního evropského výrobce košilových tkanin. V oblasti obuvnického a kožedělného průmyslu a obchodu získal ocenění pro osobnost roku Alois Šůstek, majitel společnosti FARE, která je úspěšným producentem dětské obuvi.

Image 

V rámci veletrhu proběhl unikátní seminář „Mistrovská zkouška v oboru krejčí“, který projednal pravidla odborných zkoušek pro opětovné zavedení prestižního titulu Mistr řemesla v oboru krejčí. Vůbec poprvé se zde sešli živnostníci a majitelé krejčovských salonů, kteří připomínkovali návrh parametrů mistrovské zkoušky a shodli se na potřebě vytvořit oborové cechovní sdružení.

Řekli o veletrzích

Jakub Závorka, manažer společnosti UNIDAX:
Naše firma vystavuje na veletrhu KABO mnoho let, a to jak kabelky italských značek, které dovážíme, tak naši značku Facebag. Letos tu máme minimálně deset nových modelů vlastní výroby, takže v tomto směru očekáváme progres i z obchodního hlediska.

Nedin Spahič, zástupce značky Bulaggi:
Už třetím rokem zastupujeme na českém a slovenském trhu známou holandskou značku Bullagi, proto jsme i tady na veletrhu KABO. Jedná se o kabelky, které nejsou vyrobeny z kůže, ale z kvalitních impregnačních materiálů. S účastí na veletrhu jsme spokojeni, zejména v sobotu k nám na stánek přišlo hodně návštěvníků.

Otakar Petráček, předseda představenstva společnosti MILETA a. s.:
Veletrh STYL tady určitě má své místo. Potřebuje ho český maloobchod, který obchoduje s módou, a měli by se na něm prezentovat výrobci konfekce. Už v devadesátých letech jsem na veletrhu STYL dvakrát dostal ocenění Zlaté ramínko, to jsem tady byl ještě za jinou firmu. Ocenění pro osobnost roku mě velmi potěšilo a jsem na něj pyšný, vnímám ho jako ocenění pro celou naši společnost.

Milan Kohout, místopředseda Svazu výrobců skla a bižuterie a zástupce společnosti ATLAS:
Na STYL jezdíme pravidelně každého půl roku a je to pro nás příležitost, jak představit obchodníkům náš sortiment i aktuální novinky.

Jana Králíčková, obchodní zástupkyně společnosti Bundgaard, Dánsko:
Na veletrhu KABO jsme potřetí, potkáváme tady nové odběratele z České republiky i Slovenska. Obchodníci jsou při zavádění nových značek opatrní, ale když s námi někdo začne spolupracovat, je spokojený a vrací se. Veletrh je pro nás zároveň důležitá zpětná vazba, protože tady zjišťujeme, co se českému a slovenskému trhu líbí.

Romana Selnerová, obchodní zástupkyně firmy HAMA spol. s r. o.:
Na veletrh KABO přichází spousta našich zákazníků, můžeme se s nimi setkat a představit jim všechny novinky. Vystavujeme tady osm let a studentské batohy nabízíme čtvrtým rokem. Jako velkoobchod oslovujeme hlavně prodejny se  zdravou dětskou obuví a koženou galanterií.

Karin Tomaškovičová, designérka značky KARIN POYEL, Slovensko:
Na veletrh STYL jsem se vrátila po dlouhých patnácti letech. Do Brna jsem jela bez konkrétních očekávání, spíše s otevřeností novým kontaktům a lidem. Potkala jsem tu milé tváře, přišli sem za námi odběratelé i přímí zákazníci, takže vše je v pohodě a jak má být.

Lada Vyvialová, módní návrhářka značky LADA fashion:
Na veletrzích módy jsem odstartovala svoji kariéru, takže STYL je pro mě srdcová záležitost se vším všudy. Veletrh STYL mi velmi pomohl na začátku, jako čerstvá absolventka jsem tu získala ocenění, byla jsem členkou soutěžní poroty, měla jsem tu přehlídkové večery a byla to pro mne top módní akce v rámci České republiky. Takto to vnímám a mám to tady ráda.

Jevgenija Trunilina, marketingová ředitelka společnosti LEVEL-PRO, Rusko:
Letos tu pokračujeme v budování našich kontaktů s českými i slovenskými zákazníky. Zúčastnili jsme se módní přehlídky a byli jsme velmi potěšeni, že si nás v Brně všimla i nizozemská módní specialistka Ellen Haeser, která si vybrala naše modely jako ukázky do své přednášky o současných trendech.

Laura Manuela Sanchez Sanz, módní návrhářka, Španělsko:
V Brně jsem poprvé a tento veletrh je pro mne zcela novým prostředím. Líbí se mi pestrost značek, které se tu představují, a jsem spokojená i s módní přehlídkou, které jsem se jako vítězka soutěže, organizované Asociací pro nové a mladé španělské návrháře ANDE, mohla zúčastnit.

54. veletrhy módy STYL a KABO
se uskuteční v termínu 24.–26. 8. 2019.

Styl a KABO
(09/04/2019)
 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390