Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
České boty (ne)jsou „šik“?

Zdá se Vám nabídka obuvi a galanterie na tuzemském trhu nedostatečná?
Co v ní postrádáte a co Vám nejvíc vadí?
Přečtěte si redakcí nekorigované názory čtenářů a zapojte se do diskuse!

Škoda, že neumožňujete diskuzní fórum. Možná by z něho vyplynulo, že ve Vaší anketě chybí jedna zásadní otázka?! Např. mně (a nejsem zdaleka sama) nezajímají módní trendy, ani značka, ani cena a z uživatelského komfortu mě nejvíce zajímá, jestli obuv sluší mým nohám, jak doplňuje moje oblečení a dotváří celkový vzhled. Na vašich stránkách jsem se na několika místech dočetla o sílící poptávce po individualizaci výroby a prodeje, ale skutečnost je stále někde ve "středověku". České boty jsou stále nejméně "šik", takže se vůbec nedivím, že se prodávají čím dál obtížněji. Nemohli by naši návrháři vycestovat do zahraničí a tam se přiučit? Zajímalo by mě, kolik je žen návrhářek? Mám dojem, že ty české neslušivé "bufy" mají na svědomí spíše muži, jelikož jim nohy ze sukní a šatů nekoukají a tak tu estetickou stránku věci prostě neřeší?! Jako zákaznice na tento léta trvající stav doplácím, protože mě stojí mnoho času, než vyhovující boty seženu. Většinou to vzdám a vyjedu raději pár kilometrů za hranice. Tam jsou obchodníci a výrobci šikovnější! Co si o tom myslíte?"

(I. Č.)

Názory a komentáře:

 • "Zaujal mě názor, že česká obuv není šik. Já jsem ráda, že si vůbec nějaké boty koupím. Potřebuji velikost 34, obuji i 33. Na našem trhu se jako nejmenší vyskytuje velikost 35. Někdy se trefí a velikost 35 odpovídá mnou požadované 34. To je však vyjímečně.
  Zajímalo by mě, proč nejsou malé dámské boty na našem trhu (nejsou bohužel ani v cizině, to jsem si již několikrát ověřila). Již několikrát jsme byly v prodejně dvě zákaznice, které jsme požadovaly malou velikost. Argumentovat proto tím, že o malou obuv není zájem, je nesmysl. V jedné prodejně v Plzni se paní vedoucí podařilo sehnat u firmy, která vyrábí nadměrnou a rovněž i podměrnou obuv tři páry ve vel. 33, 34 a 35. Prodaly se všechny. Proč se výroba a obchod bojí malých bot. Vždy? obouvat se chceme všechny - i my co máme nohu jako Popelka."

  (J. H.)

 • "Opravdu - na českém truhu jsou snad nejhorší boty, které je možno vystavit. Zřejmě se na na nás dívají v zahraničí jako na neandrtálce. V naší zemi je totiž pořád nejdůležitější kolik obchodník vydělá, tedy jeho zisk nikoliv potřeba zákazníka. Takto se k nám chovají i nadnárodní společnosti. Jistě proč ne!Jestliže naší nákupčí reprezentují naše potřeby takto: nezajímá mě jak to vypadá a zda se to dá nosit. Zajímá mě kolik na tom obchodník vydělá,protože ne každý má možnost jet do zahraničí nakupovat boty". Tak se potom nemůžeme divit. Při mé návštěvě ve Francii jsem hovořila s prodavačkou v obuvi a styděla jsem se za to, že jsem češka. Ptala jsem se jak je to možné, že zde mají takové krásné boty a u nás se nedá nic koupit. Její odpověď mě omráčila. Sdělila mi, že bohužel veškerý šmejd, který by si u nich nikdo nedovolil ani vystavit natož prodávat, jde na východ tedy i do ČR, nebo? tam jsou bez vkusu a ochotni koupit všechno. Ano je to tak, hovořila naprostou pravdu. Jsme prostě křováci. Takže zapomeňme na eleganci a vkus v naší zemi alespoň do té doby než my sami si napravíme ve světě naše renomé. Ne všechno za každou cenu a levně ale  možnost výběru. Kdo chce za každou cenu a levně má mít možnost ale zároveň má mít možnost i ten kdo chce kvalitu a vkusnou obuv. Zatím to bohužel se sci-fi."

  (B. D.)

 • "Dá se vůbec někde v čechách koupit dámská obuv velikosti 35? Opravdu by mi moc pomohlo zjištěni že ano, nebo? já jsem dokud nezjistila kde a opravdu to potřebuji. Diky."

  (P. D.)

 • "Dá se koupit. Je ale trochu dražší. Na internetu na www.obuvrejnok.cz naleznete katalog podměrné dámské obuvi. Je možno si objednat nebo osobně zakoupit v Karlových Varech."

  (J. H.)

 • "Chcete si vybírat? Děláte si legraci?!
  Bohužel je pravda, že podměrné obuvi je na našem trhu jako šafránu a tak pro nás, co máme nožky velikosti 35 a méně, nezní otázka jaké boty se mi líbí, ale jaké boty mi nespadnou z nohou! O tom, že bychom si mohly vybírat nemůže být ani řeči. Když je prodavačka trochu soudná, tak vás ani nepošle do dětského oddělení!!! Také jsem dnes narazila na stránky www.obuvrejnok.cz ale jejich boty jsou poměrně drahé, což by nebyl takový problém, ale když už zaplatím za boty tolik, chtěla bych, aby se mi líbily, což se o obuvi rejnok říct nedá, alespoň co mají v sortimentu podměrných bot. Proto kdybyste věděli ještě o nějakém jiném výrobci/prodejci, uvítala bych, kdybyste se podělili. Děkuji."

  (P. O.)

 • "Milá paní, píšete, že boty obuv rejnok se Vám nelíbí. Já bych si také ráda vybírala,ale to bych potom chodila celoročně bosa. Toho, že bych přišla do obchodu, ukázala na boty, které se mi líbí a řekla, že tyhle chci a prodavačka je měla ve velikosti 34, si mohu nechat do konce svého života pouze zdát. Pokud máte dost peněz, dejte si boty dle svého gusta ušít."

  (J. H.) 

 • "A o tom to právě celé bylo. Že si nemůžeme vybírat!!! A když chceme boty, musíme za tě zaplatit pěkný balík a ještě se nám třeba ani nelíbí. Proto bych chtěla vědět, jestli existuje i jiná cesta, už jsem se snažila na internetu vyhledat i firmy, které boty šijí, ale bohužel marně. Taky jsou pro mě peníze důležité, a nechci vyhazovat za něco, co ani nechci. Ale zatím nemám jinou možnost než hledat a zkoušet, o což prostřednictvím tohoto webu snažím."

  (P. O.)

 • "Před časem se rozvinula diskuse na téma podměrná obuv. Chtěla bych paní P.O. informovat, že firma Maxam ( www.maxam.cx ) šije nadměrnou i podměrnou obuv. Mám od nich dvoje boty (přes prodejnu v Plzni) a jedny na základě telefonické objednávky. Vybrala jsem si  vzor z jejich katalogu na webových stránkách a domluvila ušití. Zakázka byla hotova zhruba za 3 týdny a stála cca 1 200,-  i s poštovným."

  (J. H. )

 • "Sama mám nohu "menší než malou" a vím co obnáší sehnat jakoukoliv obuv v číslech 34, číslo 35 si můžu dovolit jenom v zimě, vejde se mi tam i silnejší ponožka. Protože jsem majitel obchodní firmy v UK, často cestuji a koupit botu 34,35 kdekoliv EU je velice težké, tak s radostí oznamuji že hodlám v druhé polovině ledna roku 2008 otevřít velkoobchod a internetový obchod s podrozměrnou obuví a strávit tak zbytek života jako v cukrárně :) pokud máte zájem o kontakt ozvěte se na mail  , nebo na čísle 776 223 166."

  (L. H.)

   

Máte-li zájem připojit svůj názor i Vy, zašlete nám jej na adresu:


Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 10
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390