Úvod arrow Z domova arrow Veletrhy módy ukázaly nové trendy
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Veletrhy módy ukázaly nové trendy
Image... líbil se Klub návštěvníků i nové uspořádání pavilonů
52. ročník veletrhů STYL a KABO nabídl pestrý mix tradičních značek, nových vystavovatelů ze 14 zemí, autorské tvorby i atraktivních přehlídek kolekcí oděvů, spodního prádla a plavek. Prezentaci 209 vystavujících firem a více než 500 módních značek si prohlédlo pět tisíc odborných návštěvníků, pro které byl poprvé otevřen Klub STYL a KABO s řadou výhod.

Polovinu vystavovatelů tvořili přímí výrobci a téměř třetina firem na veletrh přijela ze zahraničí. „Veletrhy Styl a Kabo prokázaly opět svoje opodstatnění. Těší nás, že jsou jedinou kontraktační akcí svého druhu ve střední Evropě“, uvedl na adresu veletrhů Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno.

Image 

Největší a nejmodernější hala brněnského výstaviště – pavilon Ppatřila oděvům a módním doplňkům. Na první pohled všechny upoutala nová koncepce Programového centra s přehlídkovým molem, které se otevřelo směrem do pavilonu a lákalo kolemjdoucí návštěvníky k zastavení. Přehlídky zde probíhaly čtyřikrát denně a střídala se dámská a pánská konfekce s kolekcemi prádla a plavek. Rozšířila se sekce autorské módy se stánky návrhářů, kteří vedle zakázkového šití vyrábějí také malé série oděvů a dodávají je do butiků. Tentokrát nechyběla ani rozšířená nabídka metráže a textilní galanterie s účastí dodavatelů z České republiky, Maďarska a Polska. Část prostoru opět obsadila sekce bižuterie a módních doplňků.

Image 

Zaostřeno na plavky! Zvláštní pozornost se letos soustředila k plavkám jako malému, ale na výrobu velmi složitému kousku oděvu. Názorně to ukázala unikátní expozice „La Manufacture – plavky krok za krokem aneb od nápadu k recyklaci“. V pavilonu P návštěvníci mohli sledovat desítky nezbytných výrobních operací a prohlédnout si potřebné strojní vybavení. Seznámili se zde také s pravidly užívání a údržby plavek a s trendy pro sezony 2019 a 2020. Vysoce ocenili doprovodnou výstavu historických fotografií mapujících stoletý vývoj plavek a plážové módy.

Image 

Pár kroků vzdálený pavilon F obsadili vystavovatelé obuvi a kožené galanterie. Díky inovativnímu uspořádání se podařilo plnohodnotně využít vzdálenější část pavilonu, kde vznikl nový centrální prostor olemovaný expozicemi prémiových značek obuvi - KABO LOUNGE s přednáškovým, poradenským a relaxačním centrem. Bezplatná poradenská centra byla poprvé k dispozici již na obou veletrzích, kde vystavovatelé a návštěvníci konzultovali své problémy se soudními znalci i odborníky ze zkušebních ústavů a profesních sdružení.

Image 

Zajímavé informace přinesl odborný doprovodný program s přednáškami o trendech v plážové módě, praxi reklamačního řízení a inovacích vlny merino. Novinkou byly prezentace věnované propagaci na sociálních sítích, které mohou být pro podnikatele v módě bezplatnou, snadnou a účinnou cestou k novým zákazníkům. Všechny přednášky probíhaly přímo v pavilonech a na dosah všem účastníkům veletrhů. V prostoru KABO LOUNGE proběhly také dva slavnostní ceremoniály. V sobotu tři čeští výrobci a zároveň pravidelní vystavovatelé brněnského veletrhu převzali ocenění Česká kvalita a Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv. V neděli zde byli oficiálně vyhlášeni a odměněni vítězové 12. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky.

Úspěšnou premiéru měl Klub STYL a KABO, který usnadňuje návštěvu veletrhů všem registrovaným odborníkům nejen z oblasti maloobchodu. Už není potřeba registrovat se opakovaně, ale členská karta umožňuje i do budoucna bezplatný vstup na veletrhy a parkování. Bonusem navíc bylo občerstvení a volná vstupenka na výstavu malíře Alfonse Muchy v areálu brněnského výstaviště, kterou využily téměř čtyři stovky návštěvníků. Účastníci veletrhu přijali Klub velmi pozitivně jako cestu k vytvoření odborné komunity v módním businessu.

53. veletrhy módy STYL aKABO se uskuteční v termínu 16.-18.2.2019 

Řekli o veletrzích:

Judita Laszabová, obchodní zástupkyně pro ČR a SR, firma Batz Hungary
Za poslední rok jsme v České republice vybudovali síť přibližně 45 obchodních partnerů. Velmi nám v tom pomáhá účast na veletrhu KABO, kde jsme teď potřetí. Přímo tady na stánku jsme získali opravdu hodně partnerů, proto se stále vracíme. Navíc jsme velmi spokojení i z pohledu organizace veletrhu.

Zdeněk Koblic, marketing, značka WADIMA
Jsme spokojení každý rok. Z hlediska návštěvnosti byl pro nás úspěšný hlavně víkend, nezaznamenali jsme žádný výrazný výkyv a přišlo zhruba stejně tolik zákazníků jako v minulých letech. Naši klienti hodnotili kladně, že mohli přijít o víkendu a nemuseli zavírat firmy. Pozitivně reagovali také na naši přehlídku, po jejím skončení přicházeli na stánek a poptávali konkrétní modely s tím, že je viděli na mole.

Simona Maděrová, back office, Jopess Fashion
Veletrh STYL je pro nás nejvýznamnější kontraktační akcí v roce. Zákazníci si tu mohou detailně prohlédnout nové modely a střihy, osahat si nové materiály. Nejvíce si objednávali šaty, které provázala dobrá reklama, ať už na plakátech nebo na figurínách. Jsme spokojení s objemem objednávek i zájmem o náš stánek.

Blanka Javůrková, obchodní ředitelka, BLAKAR trading
Na veletrhu STYL vystavujeme poprvé.
  Vybrali jsme pro tuto příležitost několik „top“ modelů i několik ryze praktických francouzských napařovačů oděvů SteamOne. STYL je to pro nás z hlediska B2B návštěvníků vhodná výstava. Jsme rádi, že jsme tady a jsme spokojení.

Agnesa Schillerová, PRAKTIK MÓDA, Žilina, Slovensko
V Brně vystavujeme už dvanáctým rokem dámskou konfekci pro ženy všech konfekčních velikostí. Přijeli jsme opět s cílem oslovit klientelu, jenž hledá něco jiného než to, co ve velkých sériích nabízejí obchodních řetězce, a to především nadčasovou módu z našich kvalitních, certifikovaných materiálů, která ani po roce či dvou nezestárne v dámském šatníku.

Zuzanna de la Fotta, obchodní a marketingová ředitelka, De La Fotta, Polsko
Můj první dojem z jednání na stánku i celkově z první návštěvy veletrhu STYL je pozitivní. Zaznamenala jsem už první den zájem slovenských obchodníků o hodně barevné modely.

Bohdana Mychko, specialistka pro export, značka Ennywear, Polsko
Na brněnském veletrhu jsme poprvé, dozvěděli jsme se o něm na internetu, kde jsme sledovali, kde všude je možné se prezentovat. Sortiment máme široký, největší zájem na stánku projevili návštěvníci o naše kalhoty, halenky a šaty. Veletrh se nám líbil, očekávali jsme trochu větší návštěvnost, ale ještě máme před sebou poslední den.

Iva Macháčková, jednatelka, značka Tamaris
I přes horké počasí a nešvary, jako je rozkopaná D1, jsme o víkendu zaznamenali dobrou návštěvnost. Líbí se mi, a to jsme hodně propagovali s předstihem i mezi našimi klienty, že zákazníci mohou parkovat zdarma, pokud se stanou členy klubu návštěvníků. Myslím, že vytvoření takového klubu bylo dobrým krokem a že do budoucna vznikne i odborná komunita. Vidím oživení i v propagaci veletrhu na Facebooku a sociálních sítích.

Rút Jagošová, manažerka prodeje, TORUMIA
Navštívili nás stálí klienti a přišlo i hodně nových. Líbí se mi, že jsou tu soutěže pro mladé návrháře i odborné přednášky, ze kterých se zákazník i koncový spotřebitel dozví nové informace, například téma reklamací bylo užitečné. Jsem ráda, že jsme se vrátili do pavilonu F.

Vítězslav Ryšavý, jednatel, Geneze
Trh se mění, dnes vidíme obrovskou konkurenci v e-shopech, a přestože se lidem v Česku ekonomicky daří a mohou si čím dál více věcí dovolit, část z nich řadí boty až na poslední místo. Tady na veletrhu však cílíme na jinou skupinu prodejců a jejich zákazníků, kteří si uvědomují, že boty jsou pro život důležité. Z hlediska návštěvnosti pro nás byla zvlášť sobota velmi dobrá, boty se líbily, vůbec jsme se nenudili a celý den psali objednávky.

Jakub Závorka, manažer, UNIDAX
Veletrh navštěvujeme dvakrát do roka a vnímáme ho jako příležitost pro představení novinek, ať už kabelek, které šijeme ve vlastní české výrobě, tak značek, které dovážíme z Itálie. Víme, že veletržní zákazník očekává inovace a variabilitu, takže letos jsme přivezli nové typy kůží i modely kabelek „dva v jednom“, kdy vnitřní pořadače současně plní roli druhé, malé kabelky.

Aleš Pavelka, obchodní ředitel, Gabor
Patříme k pravidelným vystavovatelům, i letos se držíme svého tradičního sortimentu a také ve větší míře prezentujeme trendovou sportovně společenskou obuv. V sobotu
jsme měli na stánku po celý den dobrou návštěvnost a myslíme si, že celková účast bude odpovídat minulým rokům. Zaznamenali jsme také reakce od našich klientů, kteří by přivítali možnost posunout termín veletrhu na konec srpna.

Styl a Kabo, Brno
(06/092018)
 

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390