Úvod arrow Z domova arrow Čtvrtstoletí veletrhů módy STYL a KABO
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Čtvrtstoletí veletrhů módy STYL a KABO
ImagePremiéry kolekcí chystaných pro příští sezonu, trendy v podání módních expertů, B2B jednání a exkluzivní přehlídky. Veletrhy STYL a KABO slouží módní branži dvakrát ročně už celých 25 let. V únoru bude v hlavní roli móda pro sezonu podzim-zima 2018/2019 a poprvé se aktivně zúčastní i módní bloggerky.

Historie veletrhů STYL a KABO se začala psát právě před čtvrtstoletím. Na krásném funkcionalistickém výstavišti v Brně tehdy připravovali první ročník veletrhů věnovaných výhradně textilu, obuvi, kožené galanterii a bižuterii. Na českém trhu šlo o novinku, která vycházela vstříc sílící poptávce po kontraktačních setkáních konaných dvakrát do roka v rytmu střídání módních sezon. Nápad se osvědčil, funguje již 25 let a na posledním jubilejním 50. ročníku se prezentovaly kolekce 780 značek, které zhlédlo přibližně pět tisíc odborných návštěvníků.

51. veletrhy STYL a KABO proběhnou od 17. do 19. února. Obchodníci si prohlédnou nové kolekce pro nadcházející podzim a zimu a vedle tradičních účastníků je osloví také řada nováčků. Na veletrhu STYL třeba luxusní německé domácí oblečení, plavky, plážová a volnočasová móda značky Plantier, poprvé budou vystavovat také dvě německé návrhářky s vlastními značkami. Představí se dvě řecké značky prádla, plavek a domácího oblečení: Pink Label a Pen.ky. Italská firma Emme Evolution přiveze do Brna kolekci značky Pregiò Couture, která reprezentuje elegantní a funkční dámské svrchní oděvy - parky a bundy. Ze Srbska dorazí džínová móda Conto Bene Jeans a z Polska například dámská móda Dunka nebo pánská konfekce Folstop. Nabídku rozšíří i několik dodavatelů textilu a oděvů z Indie a Pákistánu.

Poprvé přijedou vystavovat také někteří menší čeští výrobci. Pod značkou Carri BOOm se skrývá mladistvé oblečení pohodlných střihů - trička, šaty, mikiny a sukně ušité z bavlny s elastanem. Firma DivaModa představí kolekci extravagantní dámské módy Mexton. Kratochvil Styl je značkou dámské konfekce originálního designu a firma Angra CZ do Brna přiveze pokrývky hlavy. Chybět nebudou ani dodavatelé finálních výrobců. Společnost CNM textil přijede s nabídkou inkjetového tisku na přírodní materiály bavlnu a len a veletržní premiéru bude mít společnost Stick, jedna z největších vyšívacích firem na Slovensku s vlastním programovacím studiem.

Také KABO rozšíří tradiční nabídku o nové značky. Z Řecka se můžeme těšit na obuv S.Pietro a z Pákistánu na tři firmy s koženou galanterií, opasky a rukavicemi. Poprvé bude vystavovat česká společnost Medico prevent, která se zaměřuje na pohodlnou a zdravotní obuv zahraničních značek: BF jsou kožené pantofle pro celou rodinu se speciální technologií pro měkčí nášlap, Szamos je tradiční maďarská značka vysoce kvalitní dětské obuvi, Medico je zdravotní dětská obuv, pod značkou Trek najdete ruskou celokoženou outdoorovou obuv do náročných přírodních podmínek a obuv Klartex je určena pro každodenní nošení. V segmentu kabelek, tašek a batohů zaujme hravá kolekce značky Sammao i nabídka společnosti Lilió, která využívá florální motivy.

V doprovodném programu nepřehlédněte dvě novinky - speciální přehlídku Bloggers & Designers Show složenou ze dvou částí. První blok představí trendy pro příští sezonu očima módních bloggerek, které budou vybírat trendové kousky přímo z kolekcí vystavovatelů. V následující části se můžeme těšit na autorské kolekce českých i zahraničních návrhářů. Speciální přehlídka se uskuteční v neděli 18. 2. od 18 hodin a zvána je i veřejnost. Dále se samozřejmě chystají pravidelné kontraktační módní přehlídky věnované jak dámské a pánské konfekci, tak prádlu.
Další novinkou bude Poradenské centrum STYL v pavilonu P vedle stánku asociace ATOK a SOTEX, tj. přímo na „hlavní třídě“.  Návštěvníci i vystavovatelé zde v sobotu a v neděli mohou bezplatně využít přítomnosti odborníků a probrat s nimi své dotazy na různá témata: Správné označování materiálového složení dle Nařízení 1007 (bambus, Lycra, Coolmax), vše o symbolech údržby, velikostního sortimentu oděvů a jejich značení dle nové EN, reklamace z pohledu výrobce/prodejce/soudního znalce (vč. legislativy a praktických problémů) a dotazy v souvislosti s ochranou spotřebitele.

Který obchodník by nechtěl vědět, jaké barvy se budou nosit a co bude prodejním hitem příští sezony? Klíčem k trendům v dámském prádle bude přednáška a módní přehlídka s názvem: „Dámské prádlo:  Co se nosí a co by se nosit mělo …“, která v sobotu 17. února bezprostředně naváže na přehlídku LINGERIE Show. Martin Kárych ze společnosti ALTRA představí na praktických ukázkách aktuální střihová řešení a jejich konfrontace s předváděnými modely. Trendy v dámské a pánské módě bude prezentovat tradiční seminář nizozemské návrhářky Ellen Haeser  také spojený s módní přehlídkou. Uskuteční se stejný den od 14 hodin přímo na mole v pavilonu P a opět půjde o jediný trendový seminář v České republice pořádaný ve spolupráci s renomovaným zahraničním lektorem.

 Styl a KABO, Brno
(11/02/2018)

 

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390