Úvod arrow Z domova arrow Padesátka veletrhům módy sluší
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Padesátka veletrhům módy sluší
ImageVeletrhy STYL a KABO se v Brně konají už 25 let a jubilejní 50. ročník ukázal, že český a slovenský trh tyto pravidelné kontraktační prezentace módy stále potřebuje. Příznivý vývoj ekonomiky a růst sektorů textilního, oděvního obuvnického a kožedělného průmyslu se odrazil ve zvýšeném zájmu o účast. Vystavovalo 253 firem z 15 zemí a počet prezentovaných značek vzrostl na 780.

Nové kolekce pro sezonu jaro a léto 2018 si podle předběžného odhadu prohlédlo přibližně pět tisíc odborných návštěvníků, především obchodníků a nákupčích.

V Brně je jedinečný prostor pro B2B prezentaci domácí produkce, na 50. ročníku STYL a KABO vystavovalo již 75 českých výrobců včetně zajímavých nováčků, mj. i designérských značek E.daniely a LADA fashion. Opět nechyběla sekce nezávislé módy Fresh Fashion, kde dostala prostor pětice mladých českých návrhářů. Ze zahraničí přijelo 36 % vystavovatelů, nejvíce z Německa, Polska a Slovenska. Zcela poprvé se prezentovalo 62 firem, 43 na veletrhu STYL a 19 na veletrhu KABO. V Press centru se akreditovalo 65 zástupců médií.

Oslava 50. jubilea proběhla formou zahradní slavnosti za účasti vystavovatelů a významných osobností módního trhu. Veletrhům pogratulovali představitelé oborových asociací ATOK a ČOKA, kteří se shodli na potřebě této B2B prezentace a ocenili její kvalitu v kontextu dalších evropských veletrhů módy. Pořadatelé při této příležitosti ocenili šest věrných vystavovatelů, kteří z dosavadních 50 ročníků téměř žádný nevynechali. Na veletrhu STYL jsou to firmy LAMIDO, H&D Prostějov a MODĚVA oděvní družstvo Konice, na veletrhu KABO patří k nejvěrnějším účastníkům firmy PROTETIKA, RIEKER Bohemia a ANEKTA. Zvláštní poděkování převzal také polský zástupce společnosti Veletrhy Brno pan Jaroslaw Krykwiński.

V neděli se přehlídkové molo v pavilonu P stalo dějištěm velkolepé módní show. V prvním bloku pogratulovali veletrhům STYL a KABO k výročí renomovaní čeští a slovenští návrháři v čele s Liběnou Rochovou, Klárou Nademlýnskou nebo Pavlem Berkym. Diváci mohli obdivovat několik aktuálních modelů od každého z jedenácti tvůrců. Druhá část přehlídky patřila ikoně britské módy Vivienne Westwood a její prêt-à-porter kolekci dámské a pánské módy 2017–2018, která měla v České republice oficiální premiéru.

Pavilon P samozřejmě ožíval přehlídkami po celé tři dny – kontraktační STYL SHOW, LINGERIE SHOW a BEACHWEAR SHOW v pravidelných intervalech oslovovaly přítomné obchodníky nabídkou nových kolekcí vystavovatelů. V neděli na přehlídkovém mole proběhl také tradiční trendová přednáška nizozemské expertky Ellen Haeser, která upozornila na proměny globálního trhu s módou a trendech dámské a pánské módy pro jaro a léto 2018. Součástí byla komentovaná přehlídka trendových outfitů vybraných z kolekcí vystavovatelů. 

Novinkou ročníku byly přednáškové prostory přímo v pavilonech a na dosah všem účastníkům veletrhů. O komunikaci oblečením zde dvakrát přednášel poradce v oblasti oděvního vkusu a taktu Daniel Šmíd, na téma trendů v plavkách a plážové módě referoval Martin Kárych ze společnosti ALTRA a Ladislava Zaklová ze společnosti SOTEX GINETEX CZ informovala o novinkách ve značení oděvů symboly údržby.  Na veletrhu KABO byli oficiálně vyhlášeni a odměněni vítězové 11. ročníku mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky. 

V rámci doprovodného programu veletrhu STYL proběhlo Česko-saské textilní fórum o spolupráci v oblastech výroby, obchodu a vzdělávání. Místem konání byl pavilon P a výstava Lace is Grace – unikátní projekt společnosti ALTERFIL prezentující 2733 paličkovaných krajek od krajkářek z pěti zemí.

Řekli o veletrzích:

Jenz Otto, ředitel VTI, Svaz textilního a oděvního průmyslu severovýchodního Německa:
Těší nás, že můžeme být hosté tohoto veletrhu. Náš svaz sdružuje na 300 textilních a  děvních podniků, v nichž pracuje 16 000 zaměstnanců a jejichž roční obrat činí 1,82 mld. Euro. Nemohli jsme přivézt do Brna všech tři sta firem, ale jsem rád, že některé z nich přijely do Brna a budou se dnes účastnit B2B jednání s českými partnery.

Pavel Mlčák, majitel, PM-STYL:
Veletrh má pro nás zejména prezentační význam. Ví se o nás, zákazníci jsou zvyklí, že nás tu najdou na stálém místě a je to pro nás jedna z forem, jak prezentovat nové kolekce značek, které na českém a slovenském trhu zastupujeme. Snažíme se, abychom tu mohli být společně s našimi dodavatelskými firmami. Pro nás je trochu zajímavější únorový veletrh, ale vracíme se sem rádi i v létě.

Roland Hegedüs, obchodní ředitel DEVERGO, Budapešť, Maďarsko:
Brněnský veletrh je dobrou příležitostí poznat středoevropský trh a navíc to do Brna není z  udapešti daleko. Loni jsme na Stylu představovali naši novou džínovou kolekci. Byli jsme úspěšní a s výsledkem velmi spokojení, získali jsme zde nové kontakty a zákazníky. Pak jsme v Praze našli pro oděvy distributora, se kterým jsme v prosinci podepsali dohodu o  polupráci. A tak jsme si řekli, proč to letos nezkusit pro změnu s obuví na veletrhu KABO. 

Matěj Závorka, manažer obchodu, UNIDAX:
Do Brna jsme dovezli nové modely kožených tašek Facebag a další žhavé novinky italských značek RIPANI a JU´STO, které zastupujeme na českém a slovenském trhu. Tady na veletrhu se setkáváme s prodejci a odborníky z naší branže. Chceme zůstat v povědomí lidí a vyslat jasnou zprávu, že existujeme a snažíme se stále vymýšlet něco nového.

Petr Pohorský, ředitel, LAMIDO:
Jsme firma, která se zabývá výrobou nočního a spodního prádla. Vystavujeme na Stylu každý rok dvakrát, navštěvují nás stálí zákazníci a je to pro ně taková jistota, že nás zde najdou. Myslím si, že veletrh je stále poměrně navštěvovaný a má svůj význam. 

Michaela Dufková, obchodní zástupce, ANEKTA:
Pro naše zákazníky jsme připravili široký sortiment dámských a pánských kabelek i peněženek a podle víkendových reakcí, kdy byla návštěvnost na našem stánku větší, se naše kolekce líbí. Hodnotit budeme až po skončení veletrhu, ale protože jsme nechyběli ani na jednom z padesáti ročníků, víme, že výsledky přicházejí s časem. Sebemenší první objednávka může přinést v budoucnu i stálého zákazníka, který pravidelně nakupuje a tvoří zajímavý obrat. Chodíme sem s cílem získat nové zákazníky, a z tohoto pohledu má veletrh své opodstatnění.  

Szöghiné Csanádi Kata, obchodní ředitelka, SZEGED BOLERO, Maďarsko:
Jsme maďarská firma a představujeme maďarskou značkou Livello di vita. Je to naše druhá účast na veletrzích Styl a Kabo v Brně, aktuálně zde vystavujeme kolekci pro podzim – zimu. Návštěvníků bylo na našem stánku sice méně než v únoru, ale máme nové kontakty a  bjednávky, takže jsme velmi spokojení. Z hlediska organizace je spolupráce s BVV kooperativní a vždycky když přijedeme, je vše dobře připraveno. Předpokládám, že se v únoru opět do Brna vrátíme. 

Lada Vyvialová, oděvní návrhářka, LADA fashion:
STYL pořád vnímáme jako jedinou kontraktační profesní výstavu v České republice a s účastí jsme docela spokojeni. Pořadatelé jsou profesionálové, mají zkušenosti. Našli jsme tu několik nových obchodních kontaktů, adekvátně k počtu návštěvníků, a nyní se uvidí, jestli se tato spolupráce posune do nějakého zdárného a trvalého obchodního vztahu. Jsem ráda, že jsme tady. 

Marcela Linhartová Trávníčková, obchodní ředitelka, E.daniely:
Vrátili jsme se na STYL po osmi letech a představujeme tady novou kolekci jaro a léto 2018. Naším cílem je prosadit se prostřednictvím tohoto veletrhu i na slovenském trhu, nejen na českém, což se nám již velmi úspěšně daří. Ukázalo se, že Brno je vstupenkou na slovenský a také na maďarský trh, což je pro nás obrovským překvapením. Mohu říci, že s kontrakty jsme nadmíru spokojeni, ani jsme takový úspěch nečekali.

51. veletrhy módy a obuvi STYL a KABO se uskuteční v termínu od 17. do 19. února 2018.

Brno, STYL a KABO
(05/09/2017)


 

 

 

 

 

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390