Úvod arrow Aktuálně arrow Žirafa na prodejnách Baťa
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Žirafa na prodejnách Baťa
Kvalitní dětská obuv je jedna z věcí, kterou by maminky rozhodně neměly podcenit a při nákupu botiček vždy upřednostnit kvalitu před cenou. Nesprávně vybraná obuv nebo obuv zděděná po starších sourozencích totiž může vážně ohrozit zdravý vývoj dětské nožičky. Projekt „Žirafa“ je v souvislosti s dětskou obuví dnes už poměrně rozšířený termín.

Symbol Žirafy je symbolem zdravotně nezávadné obuvi zavedený Českou obuvnickou a kožedělnou asociací ve spolupráci s Českou ortopedickou společností. Kritéria pro zdravou a bezpečnou dětskou obuv jsou průběžně doplňována v návaznosti na vývoj poznatků o zdravotně nezávadném obouvání dětí. Baťa úspěšně prošel certifikačním programem a splnil kritéria pro získání osvědčení „ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÁ OBUV – BOTA PRO VAŠE DÍTĚ.“ V prodejně tuto obuv poznáte snadno podle obrázku žirafy.

Image

Baťa chce všem českým maminkám nabídnout tu nejlepší kvalitu, proto produkty označené visačkou se Žirafou najdete i v prodejnách Baťa po celé České republice. „Reagujeme na požadavky svých zákazníků. Kvalitní dívčí a chlapecké obuvi, jež splňuje zároveň i ortopedická kritéria zdravotní nezávadnosti pro vyvíjející se nohu, je na našem trhu nedostatek,“ říká marketingový ředitel Baťa Lukáš Ohanka.

Kolekce dívčí a chlapecké celoroční a aktuálně i zimní obuvi splňuje náročná kritéria na design, použité materiály a technologii výroby. Zárukou kvality těchto bot je také jejich původ. Jsou vyrobeny ve výrobním závodu firmy Baťa v Dolním Němčí.

Image

I přesto, že jste vybrali pro své dítě kvalitní obuv označenou Žirafou, nezapomínejte respektovat základní pravidla pro výběr obuvi. Faktorů pro správný výběr je hned několik:

1. Péče odborníků

Při každém nakupování obuvi žádejte kvalifikované přeměření velikosti nohou dítěte. Velikost nohy se měří v zatížení ve stoje včetně ponožky či punčochy. Nechte dítě (vždy v celém páru obuvi) projít po prodejně, sednout si, dřepnout si...

2. Správná délka

Vždy zkontrolujte vzdálenost mezi nejzazším bodem oblouku paty a koncem nejdelšího prstu. Obuv musí být vpředu před prsty o 10 až 15 mm delší, než noha (tzv. nadměrek). Jedna polovina tohoto prostoru slouží jako rezerva pro pohyb prstů při chůzi, druhá pro jejich růst.

3. Správná šířka

Šířka obuvi musí odpovídat obvodu nohy v místě prstních kloubů. Příliš široká bota nohu nedostatečně fixuje, noha v ní klouže při chůzi a poškozuje prsty tlakem na obuv. Úzká bota zase omezuje krevní oběh a deformuje přední část nohy.

4. Zkoušení obuvi

Uváděné označení velikosti obuvi je pouze orientační. Vnitřní prostor boty se může lišit od uvedené velikosti. Proto je nutné při nákupu obuv vyzkoušet. Určitě dítěti vyzkoušejte levou i pravou botu a velikost obuvi volte podle delší a širší nohy. Je běžné, že mezi levou a pravou nohou je určitý rozdíl.

5. Materiál svršku

Vybírejte obuv, která je vyrobena z přírodních materiálů. Useň a textil jsou měkké, prodyšné, absorbují vlhkost a přizpůsobí se tvaru nohy.

6. Váha a střih obuvi

Čím lehčí, tím lepší! V nejmenších velikostních skupinách kupujte obuv výhradně kotníčkovou. Doporučujeme obuv šněrovací nebo uzavíratelnou páskem na sponu nebo suchý zip.

7. Stélka obuvi

Dětské nohy se poměrně hodně potí, přičemž největším zdrojem vlhkosti je ploska nohy (chodidlo). Proto musí být každá obuv, zvláště pak obuv uzavřených střihů, ve vnitřní nášlapné části vybavena vlepovací nebo vkládací stélkou ze savého materiálu.

8. Ohebnost a tlumící vlastnosti

V místě, kde se noha při chůzi ohýbá (tj. v oblasti prstních kloubů), musí být obuv dostatečně ohebná. Tuhá a nepoddajná bota zvyšuje únavu a narušuje pohodlí chůze a zdravý vývoj nohou.

9. Opatek

Je to vnitřní dílec v patní části obuvi, který udržuje nohu ve správné pozici. Měl by být dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý. Noha v obuvi musí být dokonale fixována a nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy.

10. Podpatek

Podpatky u dětské obuvi musí být co nejnižší s velkou plochou pro udržení stability dítěte. Obuv s vysokými štíhlými podpatky není pro děti vhodná.

(22/01/2013)

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390