Úvod arrow Aktuálně arrow Móda se vrací k čistotě
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Móda se vrací k čistotě

(BVV) – Jak informoval seminář veletrhů STYL a KABO o módních trendech v dámské, pánské a ležérní módě pro sezonu jaro/léto 2007, čeká nás návrat ke střízlivé eleganci. Nespoutanou fantazii nahradí minimalismus.

Image
Atelier ZK
„Móda směřuje k čistšímu, střízlivějšímu vzhledu. Po divokých kombinacích nesourodých stylů přijde uklidnění, ale nebude to nijak náhlý přechod,“ ujistila v úvodu přednášky odborná konzultantka nizozemského Studia Commandeur Ellen Haeser. „Do popředí dnes nastupuje elegance, mluví se přímo o jejím znovuzrození, a to je pro české ženy určitě zajímavé. Jezdím do České republiky velmi ráda a když jsem tu byla dovolené, všimla jsem si velkého množství elegantně oblečených žen - ve srovnání třeba s Holandskem, kde se ženy oblékají sportovněji,“ dodala.

Nastupující styl městské elegance je nesen v duchu tradice, inspiraci hledá v 50tých letech. Najdeme tu neutrální barvy jako pískovou, mořskou modř, bílou a černou, hodně lesku, perle?ový a hedvábný vzhled. Průsvitné materiály i výšivky, chladivý a šustivý luxus. Černobílé kombinace se ponesou v duchu optických efektů a grafických vzorů.

Hry s barvami budou typické i pro bláznivější módu v disko stylu 80tých let s bohatými sukněmi, kontrastními potisky a fluorescentními, lakovanými barvami. Teplé tóny přinese folklórní móda s ruskou, cikánskou a asijskou inspirací. V romantickém stylu pokračuje obliba květinových motivů, aktuální řecký vliv se promítne splývavostí a řasením. Pleteniny, stejně jako ostatní materiály, budou převážně lehké a transparentní.

Image
E.Daniely
A s jakými kusy oděvu nesáhnete vedle? Ellen Haeser doporučuje leginy, které jsou už dnes v západní Evropě velkým hitem. Pomalu se prosazují i úzké kalhoty, v kurzu rozhodně budou trička. Příští léto bude patřit kra?oučkým kra?asům dětsky naivního vzhledu stejně jako romanticky rozevlátým dlouhým sukním. Nosnou barvou sezony bude bílá, často v průsvitných nebo lesklých tkaninách, případně v kombinaci s černou ve výrazných vzorech. Oblíbená bude modrá v různých odstínech a výrazná červená, ale střízlivý styl preferuje pastelové barvy, jemné tóny žluté a zelené. Ve srovnání s letošním létem ubude hnědé. „In“ budete také v oděvech námořnického stylu v bílomodré či bíločervené kombinaci, vedle proužků se uplatní i vzory s puntíky, tečkami a drobné kostky. Oblibu si získají vzory kreslené.

Pánská móda přinese zeštíhlení siluety a čistší linie. Tendence k minimalismu se projeví například kombinací jedné barvy v různých odstínech a materiálech. Čas k vystřízlivění pak nastal i v mladé volnočasové módě. „Úhledný styl nedělní školy osloví i mladé lidi přesycené různými divokými kombinacemi. Klíčovým slovem nové módy je čistota,“ uzavřela nizozemská odbornice.

(24. 8. 2006, Brno)

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390