Úvod arrow Aktuálně arrow STYL a KABO – zrcadlo módního průmyslu
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
STYL a KABO – zrcadlo módního průmyslu
Image(BVV) - Mezinárodní veletrhy STYL a KABO zůstávají největšími prezentacemi módního průmyslu v České republice i ve střední Evropě. V sedmi obsazených výstavních pavilonech nechyběly expozice největších producentů na českém trhu, přes nelehkou situaci v odvětví se na veletrh vrátili někteří významní vystavovatelé.

Oborové spektrum veletrhu STYL se rozšířilo o bytový textil a technické textilie. Zvýšil se zájem o veletrh KABO: pavilon F byl vyprodán do posledního metru a rozšířila se prezentace zahraničí v čele s Itálií. Celkový podíl zahraničních vystavovatelů činil 30 %. Vzrostl zájem zahraničních návštěvníků, jejichž podíl za první dva dny dosáhl 16,7 %.

Uskutečnilo se 24 komponovaných módních přehlídek, představujících především módu pro sezonu podzim – zima 2006/2007. Módním trendům se věnoval také odborný seminář nizozemského Studia Commandeur a čtyři expozice: Fórum trendů podzim/zima 2006-2007, Fórum trendů jaro/léto 2007, UP & UNDER Trends Wear a premiérová expozice Mezinárodní trendy šperků. Součástí veletrhů byly soutěže Top Styl Designer, Top Model a Green Design.

ImageVeletrhy navštívila řada významných osobností v čele s českou první dámou Lívií Klausovou a ministrem pro místní rozvoj Radko Martínkem, samozřejmě nechyběli ani přední představitelé české módní scény jako Liběna Rochová, Josef ?ap?uch a další.

S mimořádně příznivým ohlasem se setkaly tři přehlídkové večery. O jejich spád a jedinečnou atmosféru se postarali moderátoři Tomáš Hanák, Leoš Mareš a Jiří Macháček. Na zahajovacím večeru byla prezentována kolekce Michaely Bakotové vytvořená z materiálů a doplňků členských firem ATOK, inspirativní kolekce značek Bernhardt a Copellini Donna z produkce OP Prostějov a kolekce italské návrhářky Stefanie Mariani. Slavnostní zahájení bylo již podesáté příležitostí k předání prestižních cen časopisu TextilŽurnál „Zlaté ramínko“. Za rok 2005 je získaly společnosti Galaxy - 21, Lifeline Slovakia a Nová Mosilana.

ImagePrvní veletržní den vyvrcholil mezinárodní prezentací návrhářů International Fashion Show. Diváci zhlédli osm kolekcí, k jejichž autorům patřili vítěz celosvětové soutěže mladých návrhářů Mittelmoda Nikolaj Pačev z Bulharska, Puwanit Chetananda z Thajska, Ivan Ajplatov z Běloruska nebo tandem Lukáš Kimlička a Boris Hanečka ze Slovenska. Domácí tvorbu reprezentovali Ivana Follová a držitelé titulu Top Styl Designer z minulého veletrhu STYL v srpnu 2005 Radana a Pavel Ivančicovi. Závěr patřil společnosti Steilmann a její sportovní kolekci FIFA 2006. V průběhu večera byl vyhlášen vítěz soutěže Top Styl Designer únor 2006, kterým se v konkurenci devíti návrhářů a osmi kolekcí stala Andrea Kvasnicová ze Slovenska. Středeční přehlídkový večer STYL KABO NIGHT v nabitém programu představil kolekce devíti vystavujících firem (Koutný, Rialto, Con Brio, Amore Chobo, Dominator, Rossignol, Lerros, Tonak, Makyta).

Čísla z předběžné statistiky

 •  počet vystavovatelů a zastoupených firem:
  STYL: 487
  KABO: 187
 • počet zúčastněných zemí: 26
 • celkový výstavní prostor v m2:
  STYL: 10 972
  KABO: 3 953
 • počet platících návštěvníků: 17 tisíc

ImagePrůzkum návštěvníků

V prvních dvou dnech se na pokladnách zaregistrovalo 1554 zahraničních návštěvníků ze 30 zemí. Přijeli především ze Slovenska, Polska, Chorvatska, Slovinska, Německa a Maďarska.

Hlavním cílem návštěvníků byly informace o módních trendech (40,7 %), obchodní jednání a nákupy (25,8 %) a obchodní kontakty (13,1 %). Podíl odborníků v prvních dvou dnech dosáhl 71,5 %. Na příští ročník je rozhodnuto přijet 86,3 % návštěvníků.

Průzkum vystavovatelů

Jako hlavní cíl své účasti uváděli především uzavření konkrétních obchodů (33,9 %) a hledání nových zákazníků (30,4 %). Příštího ročníku se hodlá zúčastnit 83,4 % dotázaných vystavovatelů a dalších 10,4 % tuto otázku zatím nedokáže posoudit.

Novináři

V Press centru se v průběhu veletrhů akreditovalo 239 zástupců médií, mezi nimi 26 zahraničních. Zahraniční novináři přijeli ze sedmi zemí, a to z Běloruska, Itálie, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a USA.

28. mezinárodní veletrhy módy STYL, KABO se uskuteční 22. – 24. 8. 2006
29. mezinárodní veletrhy módy STYL, KABO se uskuteční 13. – 15. 2. 2007

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390