Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Díky systémovému partnerství lze zdvojnásobit zisk i obrat,...
Image...koncept se rozšiřuje do Česka
Ačkoliv koncept systémového partnerství představující novou formu spolupráce mezi výrobcem obuvi a maloobchodníkem existuje již 10 let, rozšiřovat se začíná až v posledních letech. Jak vyplývá z aktuálních statistik společnosti Afeli, oproti loňskému roku se v rámci systémového partnerství zvýšil počet systémových ploch ve světě o 12 %. Tento trend je patrný i v Česku, kde během roku 2014 vzrostl počet ploch o bezmála 10 %. 

Podle odborníků bude systémových ploch i nadále přibývat. Maloobchodníci si totiž uvědomují, že díky nim lze zdvojnásobit nejen zisk, ale i celkový obrat.

Podstatou systémového partnerství je, podobně jako u franšízy, obchodní model, při kterém maloobchodník získá kromě zboží i celý systém prodeje. Jedná se o vybavení prodejny, instruktáž zaměstnanců či propagační materiály. Obchodník na oplátku obdrží pravidelnou podporu bezstarostného chodu prodejny. Partnerství tak propojuje zkušenosti globálního výrobce a schopnosti lokálního maloobchodníka. Podle nejnovějších statistik společnosti Afeli, která poskytuje koncept systémového partnerství, tento způsob prodeje zaznamenal ve světě meziroční nárůst o 12 %.

„Zatímco loni existovalo 845 ploch celkem ve 32 zemích, v současnosti je již nainstalováno 946 systémových ploch. Každý měsíc se tak v Evropě průměrně otevře sedm systémových ploch,“ uvedla Iva Macháčková, jednatelka společnosti Afeli, která již řadu let buduje značku Tamaris v České republice. „Zhruba 45 % ploch je provozováno v zahraničí. Nejrychlejší vývoj zaznamenáváme v zemích západní Evropy, zejména ve Francii, zemích Beneluxu, Velké Británii, ale také například v Řecku,“ doplnila Macháčková s tím, že v České republice přibylo v loňském roce téměř 10 % systémových ploch.

Systémové partnerství je v současnosti možné realizovat dvěma formami prodeje. „První variantu představuje Shop in shop, kde se naše značka prodává na části obchodu. Druhou možností je pak takzvaný store, v rámci kterého se v celém obchodě prodává pouze naše značka,“ vysvětlila Macháčková a dodala, že právě tento typ prodeje zažívá v poslední době velký rozmach. „V uplynulém roce došlo k nárůstu počtu Tamaris Store o 18 %. Loni fungovalo dohromady 253 ploch Tamaris Store, dnes jich je již 299. I čeští maloobchodníci pochopili, že díky systémovému partnerství je jejich podnikání bezpečnější a účinnější,“ upřesnila Macháčková.

Systémové partnerství nabízí celý systém efektivního obhospodařování prodejní plochy. V rámci partnerské spolupráce maloobchodník získává inovativní nábytek, dekorace, návody k uspořádání, vystavení a prodeji zboží tak, aby se zvýšil obrat. „Díky konceptu systémového partnerství dochází k minimalizaci nákladů a zvýšení prodeje. Naše zkušenosti s doposud realizovanými systémovými plochami ukazují, že dokážou až zdvojnásobit zisk i obrat skladu v porovnání s původní nekoncepční a zastaralou plochou,“ uzavřela Iva Macháčková.

O společnosti Afeli s.r.o.

Společnost Afeli s.r.o. byla založena v roce 2003 jako výhradní obchodní zástupce firmy Wortmann KG pro Českou republiku. Wortmann KG patří k největším evropským výrobcům obuvi, přičemž jeho nejznámější produkt jsou boty značky Tamaris. V současné době Afeli s.r.o. distribuuje obuv Tamaris do 240 obchodů v ČR.

Afeli s.r.o.
(16/01/2015)
 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 6
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390