Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Sportovní móda ctí účelnost

Image(ispo Mnichov) - Spektrum obuvi s přívlastkem “sportovní“ je značně široké. Nepříliš zřetelně začíná někde tam, kde končí obuv freewear a na straně druhé ji reprezentují modely špičkových technologií pro vrcholové sportovce. Nosí se k džínám, ale také se v ní běhá finále sprintu na 100 m. Nároky na barevnost a design se směrem k užitné dokonalosti stávají druhořadými.

Image
adidas

Design sportovní obuvi léta 2006 bude ovlivněn zejména klubovými sporty, jakými jsou tenis a golf. Aktuální však zůstávají i prvky outdoor a fitness. Inspirace dámské i pánské obuvi je mnohotvárná. Pozoruhodný rozpor zaznamenává barevnostní odlišnost dámské a pánské sportovní obuvi. Zatímco barvy pro ženy se zklidní (pískové tóny a tóny pleti se objevují zejména v kombinacích s pastelovými odstíny růžové a fialové), odvážné a moderní muže potěší svítící tóny jako je citrus a tyrkys.

Image
Lowa

Zcela nové jsou jasné barvy jako acide, limone, trávníková zeleň kombinovaná s bílou. Klasické "marine" barvy doplňují tyrkysové odstíny modré, azurová, indigo, ale také červená a bílá. Plážová témata rozšiřují barvy ovoce od oranžové, jahodové až po růžovou.

Image
Merrell (2x), Jack Wolfskin

Významnou roli v designu hrají loga značek. Objevují se nejen jako tradiční signatura daného modelu, ale velmi často se vyskytují i výrazné prvky částí jejich charakteristických linií, přičemž se obvykle nejedná o pouhý estetický doplněk, ale o přísně promyšlenou funkční součást konstrukce obuvi.

Image
ecco
Čím je kategorie sportovní obuvi vyšší, tím víc je kladen důraz na její účelovost a módní prvky se podřizují technologii a konstrukci. Zelenou mají zejména moderní high-tech materiály, ve kterých se useň objevuje jen okrajově. U špičkových modelů se zcela vytrácí i módní experimenty s uzavíráním obuvi (diskové, velcro) a na plné čáře vítězí praktická klasická šněrovadla. Klima membrány jsou u trekingové obuvi již samozřejmostí, nicméně ne všichni výrobci je dokáží konstrukčně použít tak, aby užitné vlastnosti obuvi skutečně obohatili.

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 13
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390