Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Cena Nadace Jana Pivečky 2014
Image(Styl a KABO) Život Jana Pivečky - Pan Jan Pivečka byl rodák ze Slavičína a mezinárodně uznávaný obuvnický expert. Vždy se však držel hesla: "Nikdy se nevzdávej".  Byl to velkorysý mecenáš, chtěl, aby mladí lidé měli možnost vyniknout v "ševcovské profesi", podporoval zejména mladé designéry obuvi, ale i další talentované mladé lidi. Životní cesta Jana Pivečky skončila počátkem roku 2004 náhle a zcela nečekaně ve věku 84 let.

Letos v lednu tomu tedy bylo již 10 let, co nás pan Jan Pivečka navždy opustil. Nicméně jeho myšlenky, ideje a vize žijí dále zejména díky Nadaci Jana Pivečky, která i v současné době pokračuje v aktivitách svého zakladatele započatých v roce 1989.

O soutěži
Do 8. ročníku soutěže o Cenu Nadace Jana Pivečky, která je organizována Nadací Jana Pivečky ve spolupráci s Českou obuvnickou a kožedělnou asociací ve Zlíně a s Veletrhy Brno a.s., se přihlásilo celkem 32 studentů ze 3 odborných škol v ČR. Někteří studenti zaslali do soutěže i více návrhů, takže odborná porota měla nelehký úkol, a to  vybrat nejzajímavější a nejzdařilejší práce. Musíme konstatovat, že úroveň zaslaných grafických návrhů i hotových kolekcí obuvi a kožené galanterie byla mimořádně vysoká.

Soutěž proběhla také letos ve třech věkových kategoriích:

 • FUNNY SHOE - kategorie určená pro mladé designéry - studenty prvních ročníků středních škol. Bylo zde možné přihlásit „funny“ výtvarné objekty na téma obuv a kožená galanterie (kresby, plakáty, výrobky z tradičních i netradičních materiálů, apod.).

 • YOUNG SPIRIT - kategorie pro mladé designéry - studenty druhých až čtvrtých ročníků středních škol. Zde bylo možné přihlásit hotové výrobky na téma obuv a kožená galanterie, které mohly být doplněny i výtvarným návrhem, kresbou, plakátem, apod.

 • PROFESSIONAL VIEW - kategorie pro mladé designéry - studenty vysokých škol a mladé designéry z praxe do věku 30 let. Zde bylo možné přihlásit hotové výrobky na téma obuv a kožená galanterie, doplněné výtvarným návrhem, kresbou, plakátem, apod.

Do první kategorie bylo přihlášeno 6 studentů s celkovým počtem 6 přihlášených exponátů. Do druhé kategorie se přihlásilo 12 studentů s celkovým počtem 33 výrobků či kolekcí. Do třetí kategorie pak bylo přihlášeno 14 výrobků či kolekcí od 14 studentů.

Každá kategorie má dnes již svého vítěze. Všichni 3 hlavní vítězové získají stejná ocenění - diplom a voucher na zájezd do Milána na veletrhy obuvi a koženého zboží MICAM a MIPEL v Itálii a kapesné v celkové hodnotě 10 tisíc korun na jednoho výherce, které vítězům udělí výše uvedení hlavní sponzoři soutěže.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předávání ocenění proběhne při příležitosti veletrhů STYL a KABO v Brně dne  24.8.2014 v 9.30 hod. na přehlídkovém mole pav. P. Zároveň budou vystaveny všechny vítězné i nominované výrobky z letošního ročníku soutěže o Cenu Nadace Jana Pivečky v prostorách KABO fóra v pavilonu F po celou dobu veletrhu KABO.

HLAVNÍ CENY A DALŠÍ OCENĚNÍ

 • ImageV kategorie FUNNY SHOE zvítězil a hlavní cenu získal se svým modelem obuvi a kloboučku Matěj Krajča ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště. Porota ocenila jeho velmi nápaditý model obuvi, který je netradičně polepen peřím a vrchní část obuvi svým tvarem a provedením připomíná holubici.

 

ImageV kategorii FUNNY SHOE bude uděleno také jedno zvláštní ocenění odborné poroty formou diplomu, a to studentce Tereze Sýkorové ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště. Velmi kreativní model obuvi využívá kontrastní spojení syntetických a textilních materiálů. Nápaditý design této mladé výtvarnice oslovil odbornou porotu natolik, že rozhodla udělit studentce čestné uznání.

 

 

 

 

 

 • ImageV kategorii YOUNG SPIRIT, která byla z hlediska počtu přihlášených prací nejsilněji obsazena, byla udělena jedna hlavní vítězná cena a tři zvláštní ceny odborné poroty.
  Hlavní vítězkou uvedené kategorie se stala Pavlína Špunarová ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště. Tmavě zelená kolekce obuvi a stylizovaného ponča je vyvážená, designově a barevně čistě sladěná a využívá netradičních materiálů, zejména pak ozdobného proplétání z černé příze. Celkový elegantní design podtrhuje vysoká dřevěná podešev, která je ve střední části vybraná a  je lakovaná černou barvou.
  Jak již bylo uvedeno, v kategorii YOUNG SPIRIT budou dále udělena tři zvláštní ocenění formou diplomů. Zvláštní ocenění poroty získají Kristýna Honzová, Terezie Horňáková  a Helena Kolníková,  všechny studentky jsou ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.
  Kristýna Honzová – kolekce dámské společenské obuvi a ozdobného opasku obuvi v černo-šedé barevnosti vyniká dokonalým konfekčním zpracováním a lehkostí linií, které zvýrazňují metalízové efekty použitých lakovaných materiálů.
  ImageTerezie Horňáková - kolekce obuvi a kabely zaujme zejména svým barevným provedením a netradičními geometrickými tvary. Červený základ obou modelů lemují tmavě vínová, zelená a modrá paspule. Perfektní je také konfekční provedení kolekce.
  Helena Kolníková  - kolekce usňové kabely a 4 nazouváků upoutá zejména řešením bočních stran nazouváků, které jsou v různých výškách a tvarech. Tlumené hnědé, modré a červené barvy usně spolu ladí a světlé dřevěné podešve podtrhují naturální charakter celé kolekce. 

 • ImageVítězkou kategorie  PROFESIONAL VIEW se stala MgA. Jana Rosíková,  studentka Fakulty multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její kolekce dámské a pánské usňové obuvi a psaníčka  vyniká velmi čistými liniemi, jednoduchou šedou barevností podtrženou modrým lemováním některých dílců. Mimořádně vysoká je také úroveň konfekčního zpracování celé kolekce obuvi a oslovila odbornou porotu natolik, že se rozhodla jí udělit první místo v této kategorii.
  V kategorii PROFESIONAL VIEW, která byla rovněž velmi silně obsazená a další dvě místa, obdržela dokonce od porotců shodný počet bodů, rozhodla odborná porota udělit také dvě zvláštní ocenění formou diplomů. Zvláštní ocenění odborné poroty získaly BcA.  Monika Lepschy z Fakulty designu a umění ze Západočeské univerzity v Plzni a Barbora Ponížilová z Fakulty multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
  ImageBcA.  Monika Lepschy – kolekce variabilní montované sandálové obuvi se vyznačuje maximální funkčností a originalitou spojení spodku obuvi s různými střihy svršků. Jásavé barvy jako jsou modrá, žlutá, zelená, červená, ale i bílá navozují letní atmosféru. Vyměnit si červený sandál za modrý není nic složitého, díky jednoduché montáži a demontáži náhradního svršku, který může mít uživatelka třeba v kabelce.
  ImageBarbora Ponížilová - dámská kotníčková obuv v kreativním provedení zaujme kožešinovým svrškem a tmavě hnědou koženou lasturou, ve které je obuv částečně skryta. Úzký podpatek z měděného plechu přechází v horní části do držadla, které kopíruje tvar hřbetu kožené lastury. Celkový dojem z obuvi je ojedinělý a unikátní.

Všem studentům přejeme mnoho úspěchů nejen ve studiu, ale zejména v jejich další designérské tvorbě.

Členové odborné poroty:
Ing. Jitka Baďurová, Ph.D., Akad. mal. Marie Borošová, MgA. Jana Buch, Mgr. Božena Filáková, MgA. Veronika Jakóbková, MgA. Kateřina Kudrová, Vlastimil Kolařík, PhDr. Vlasta Mayerová, Ing. Marcela Palánová,  Mgr. Miroslava Štýbrová, Ing. Pavel Velev, Doc. Jan Zamazal, ak.soch.,  Pavel Zapletal - designér

(23/08/2014) 

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 22
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390