Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Nový typ podnikání v Česku
ImageKlasické franšízy nahrazuje koncept systémového partnerství. Možnost budování silné značky, neomezené rozhodování, funkční systém bez žádných poplatků. Tak lze charakterizovat nový koncept zvaný systémové partnerství, který se poprvé objevil v oblasti obuvnictví. Oproti klasické franšíze se podnikatelé již nemusí podřizovat jednotné koncepci a větší kontrole. Systémové partnerství,...

...které je v Evropě zcela unikátní, navíc garantuje výjimečné obchodní výsledky s malým či žádným rizikem. Ačkoliv je ve světě nainstalováno již 845 systémových ploch, v tuzemsku je forma systémového partnerství navázána jen s desítkami obchodníků. Podle odborníků se však poptávka po franšízové formě podnikání v Česku průběžně zvyšuje. Kromě toho, že vzrůstá povědomí o franšíze jako takové, největší roli hraje fakt, že se jedná o méně rizikové podnikání z hlediska zájmu potenciálních zákazníků. „Doba se navíc zrychluje a známá značka zvyšuje šanci na rychlejší podnikatelské úspěchy, což se mnohdy jeví jako lákavé,“ uvedla Pavla Břečková, místopředsedkyně představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. „Z charakteru podnikání vyplývá, že bude více vyhovovat lidem, kteří chtějí rychlejší tržní úspěch a nechtějí příliš riskovat. Podnikatelské partnerství je rovněž vhodné pro jedince, kteří nemají vlastní dostatečně silný nápad či podnikatelskou zkušenost,“ doplnila Břečková.

Koncept systémového partnerství v současnosti nabízí společnost Wortmann KG známá jako dodavatel značkové obuvi Tamaris. Podstatou systémového partnerství je podobně jako u franšízy obchodní model, při kterém maloobchodník získá kromě zboží i celý systém prodeje, jako je vybavení prodejny, instruktáž zaměstnanců či propagační materiály. Obchodník na oplátku obdrží pravidelnou podporu bezstarostného chodu prodejny. V rámci systémového partnerství může začít podnikat každý. „Po finanční a marketingové analýze spolupráce, kterou provádí skupina Wortmann KG, následuje kontrola bonity partnera. V souvislosti s tím dochází rovněž ke kontrole nákladů a analýze ziskovosti projektu,“ sdělila výhradní distributorka značky Tamaris v České republice Iva Macháčková. „Riziko neúspěchu této formy podnikání je díky tomu minimální,“ dodala Macháčková.

Spolupráce formou systémového partnerství nabízí podnikatelům i mnoho výhod. Nejen, že mají k dispozici funkční systém, díky němuž mohou vést obchod i s malými vstupními vědomostmi z obuvnické branže, neplatí navíc žádné franšízové poplatky. Kromě toho disponují i větší volností při rozhodování než klasický franšízant. „V praxi to znamená, že systémový partner může podávat návrhy na lepší fungování celého obchodu. V tom je právě síla systémového partnerství. Zahrnuje myšlenky, nápady a postřehy stovek lidí spolutvůrců,“ vysvětlila Iva Macháčková ze společnosti Afeli, která je výhradní obchodní zástupce firmy Wortmann v České republice. „Cena systémových ploch se pak odvíjí od velikosti a rozsahu prodejen. Pohybuje se tedy od desítek do stovky tisíc korun,“ uzavřela Macháčková.

O společnosti Afeli s.r.o.

Společnost Afeli s.r.o. byla založena v roce 2003 jako výhradní obchodní zástupce firmy Wortmann KG pro Českou republiku. Wortmann KG patří k největším evropským výrobcům obuvi, přičemž jeho nejznámější produkt jsou boty značky Tamaris. V současné době Afeli s.r.o. distribuuje obuv Tamaris do 240 obchodů v ČR.

O obuvi Tamaris 

Tamaris je jednou z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších obuvnických značek v Evropě. Boty Tamaris se vyznačují optimálním poměrem ceny ke kvalitě a důrazem na aktuální trendy. Kolekce obuvi Tamaris je nabízena ve třech liniích. Linie Tamaris zahrnuje elegantní kožené modely a pohodlnou business obuv. Tamaris Trend je designově orientovaná a mladá linie vysoce módní obuvi. Boty z linie Tamaris active jsou určené především pro volný čas a kladou důraz na pohodlné nošení.

(19/05/2014) 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 15
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390