Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
WORTMANN očekává mírný růst
ImagePlus 0,5 % v sezóně podzim/zima 2013. Wortmann Schuh-Holding, známý mimo jiné prostřednictvím značky Tamaris, zvýšil svůj obrat v první polovině probíhajícího obchodního roku (podzimní/zimní sezóna od 1. 6. do 30. 11. 2013) o 0,5 % na 498,6 milionů EUR. V předchozím roce činil obrat 491,6 milionů EUR. Pro celý obchodní rok 2013/2014 (31. 5.) se v současné době předpokládá na základě dosud přijatých zakázek...

...na sezónu jaro/léto 2014 mírný růst obratu na přibližně 1,015 miliard EUR.Celkový obrat činil v předchozím roce 1,0106 miliard EUR. Vývozní kvóta se oproti hodnotě z předchozího roku 53,2 % změnila jen nevýznamně.

Obuvnický průmysl, stejně jako celý módní průmysl ovlivnilo v uplynulém roce počasí. Znovu se ukázalo, že když například nepřijde zima nebo přijde-li zima příliš pozdě, a jsou-li v prosinci spíše jarní teploty, sníží se citelně chuť konečných spotřebitelů k nákupům. Dalším faktorem pro spíše mírný růst bylo rozhodnutí, že značka Tamaris nebude již dodávat zboží pod privátními značkami. Toto opatření slouží jak k posílení vlastní značky, tak i partnerů v maloobchodě. Vnitrostátní obrat rostl v prvních šesti měsících silněji než vývoz. U zahraničních trhů se vyznamenaly tak jako už i dříve východní Evropa s Ruskem ve vedoucím postavení, potěšitelných přírůstků však dosáhla také Francie, Velká Británie a přes všechny hospodářské potíže i Řecko. Obchody s privátní značkou Novi Footwear Singapur / Hong Kong z Asie se zákazníky ze zámoří se mírně snížily na základě změny převodních kurzů. Kolekce skupiny Wortmann se nabízejí ve více než 70 zemích a ve více než 15 000 obchodech s obuví. 

Image

Systémové partnerství Tamaris uplatňované ve vztahu s maloobchodními partnery se nadále vyvíjí pozitivně. Na konci ledna v něm bylo smluvně zapojeno 888 ploch ve 29 zemích (v předchozím roce 797 ploch). K tomu patří 274 obchodů nabízejících pouze značku Tamaris (v předchozím roce 234) a 614 dalších obchodů, součástí jejichž nabídky je také značka Tamaris (v předchozím roce 563). Podíl zahraničních ploch činí v současné době zhruba 45 %. Internetové obchodování představuje v současné době nejsilněji expandující prodejní kanál maloobchodu nejenom v obuvnictví. Tamaris již s tímto vývojem počítá a provozuje e-shopy v Německu, Rakousku a Francii a v současné době přistupuje k dalšímu kroku při budování svých vícekanálových činností. Pomocí nové mobilní verze Tamaris.de přivádí Wortmann konečné spotřebitele přímo do obchodů svých zákazníků. Vylepšená „kontrola dostupnosti“ informuje zákazníky značky Tamaris, kteří o to mají zájem, prostřednictvím chytrého telefonu všude a ve vhodnou dobu o tom, kde je k dispozici vybraný model v požadované barvě a velikosti v nejbližší prodejně zapojené do systému Tamaris, a aplikace je přímo k tomuto vybranému modelu hned také zavede. 

Nejmladší členkou skupiny Wortmann je společnost Tamaris USA Inc. S touto teprve nedávno založenou novou dceřinou společností chce Wortmann KG se svou hlavní značkou Tamaris dobýt také americký trh. Prodej má začít koncem tohoto roku kolekcí pro podzim a zimu 2015.

Skupina Wortmann patří s objemem přibližně 31,6 milionů párů v aktuálním obchodním roce v segmentu módní obuvi a přibližně 21 milionů párů v segmentu standardní obuvi k největším podnikům zaměřeným na výrobu a prodej obuvi v Evropě. U módních dámských bot má vedoucí postavení na trhu. K evropské části skupiny podniků patří vedle největší značky Tamaris také značky Marco Tozzi, Caprice, Jana a s.Oliver shoes. V Asii se k nim řadí Novi Footwear Fareast Ltd.. Skupina Wortmann je zastoupena vlastními společnostmi na osmi místech v Evropě, na dalších jedenácti v Asii a nově na jednom místě v USA. V mezinárodním měřítku má skupina v současné době celkem 1 092 zaměstnanců (v předchozím roce 1 053), z toho 674 v Evropě. Na celém světě vyrábí obuv pro detmoldskou skupinu podniků zhruba 30 000 pracovníků.   

Na nadcházející obchodní rok pohlíží skupina s opatrným optimismem. Na základě prvních údajů o prodeji pro nadcházející sezónu podzim/zima počítají v Detmoldu i v roce 2014/2015 s mírným zvýšením obratu.

Wortmann Schuh-Holding KG
(22/02/2014)

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 11
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390