Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

Advertisement
Zemřel Petr Hlaváček
ImageVe věku nedožitých 64. let zemřel 10. ledna 2014 obuvnický expert Petr Hlaváček.

Doc. Ing. Petr Hlaváček, CSc. byl děkanem Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně od roku 2007. Byl docentem Ústavu fyziky a materiálového inženýrství Fakulty technologické. Doc. Hlaváček Technologickou fakultu, tehdy ještě součást Vysokého ...

... Učení Technického v Brně, vystudoval v roce 1977 v oboru Technologie textilu, kůže a plastických hmot. Zde v roce 1987 dokončil doktorandské studium a získal titul CSc. v oboru Nauka o nekovových materiálech a stavebních hmotách. V roce 1997 byl habilitován docentem pro obor Technologie kůže, plastů a pryže na téže fakultě. Doc. Ing. Petr Hlaváček, CSc. byl viceprezidentem České obuvnické a kožedělné asociace pro oblast vědy a výzkumu. 

Ve své vědeckovýzkumné práci se dlouhodobě věnoval obouvání dětí a diabetiků. Za vývoj a realizaci profylaktické obuvi pro diabetiky získal v roce 2005 světovou cenu UITIC.

V roce 2003 byl jeho projekt obuvi pravěkého člověka Ötziho zapsán mezi sto největších světových objevů. Od roku 2000 byl aktivním expertem UNIDO a zúčastňoval se pravidelně jejich zasedání v různých částech světa. Připravoval společné výzkumné projekty s University of Oregon, Tübingen Universitaet, ETH Zürich, EGE University Izmir, BMI Valentia.

Vědeckovýzkumný tým doc. Petra Hlaváčka Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zkoumal v čínském městě Xi-An obuv terakotových vojáků. V konkurenci s německými specialisty a holandskými archeology získala česká skupina výzkumníků jako jediná povolení sestupu do pitu, kde se vojáci nachází.

Společně s docentem Blahou se pravidelně aktivně účastnil literární konference o víně v Buchlovicích.

Čest jeho památce!

(10/1/2014)

 

Na plovárně s Petrem Hlaváčkem, pořad televize ČT2.

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 16
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390