Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

Advertisement
WORTMANN překročil hranici miliardového obratu
ImageSpolečnost Wortmann Schuh-Holding KG Internationale Schuhproduktionen z Detmoldu zveřejnila čísla za uplynulý obchodní rok 2012/13 (ke dni 31. 5.). Skupině Wortmann se poprvé podařilo překonat hranici jedné miliardy obratu. Firma svůj obrat navýšila o 1,1 % na 1.010,6 mil. Eur. V předchozím roce činil celkový obrat 999,3 milionů Eur.

Podíl exportu dále vzrostl na 53,2 % (v předchozím roce 52,9 %). Nejvyšší nárůst obratu byl přitom zaznamenán zejména v Rusku a dále v zemích Beneluxu a Švýcarsku. Společnost Wortmann dosáhla mírného růstu i ve své domovské zemi, avšak trhy jako Polsko, Nizozemí a Velká Británie utrpěly nepříznivým konjunkturálním vývojem a zaostaly za očekáváními. Také Novi Footwear působící v Hong Kongu a Singapuru, asijská opora podnikové skupiny odpovědná za celosvětové obchodování pod privátními značkami, byla v uplynulém obchodním roce konfrontována s mírným snížením obratu. Kolekce skupiny Wortmann se nabízejí ve více než 70 zemích po celém světě a ve více než 15.000 obchodech s obuví.

Image

Tamaris, známá top značka podnikové skupiny z Detmoldu, dále buduje svá systémová partnerství. Partnersky provozovaných prodejních ploch je prozatím 845 (v předchozím roce 723), z toho je 253 obchodů zaměřených výhradně na tuto značku a 592 prodejen má povahu „obchodu v obchodě“. Novinkou je obchod Tamaris v Bielefeldu, který patří k prozatím jedenácti obchodům provozovaným ve vlastní režii. Hlavním těžištěm strategie expanze zůstává ovšem i nadále systémové obchodování s partnery z obuvního maloobchodu, což se ostatně nejlépe osvědčilo už v minulosti. Kromě čtyř outletů a on-line obchodu otevřeného loni na podzim v Německu lze nyní obuv značky Tamaris zakoupit přes internet už i v Rakousku a Francii.

Do skupiny Wortmann, která je pokládána za lídra trhu s dámskou obuví v Evropě, patří kromě Tamarisu značky Marco Tozzi, Caprice, Jana a s.Oliver shoes. V Asii se k nim přidává Novi Footwear Fareast Ltd. Wortmann je vlastními společnostmi zastoupen na osmi místech v Evropě a jedenácti v Asii. Po značkách Tamaris a Caprice jsou od uplynulého obchodního roku vlastními odbytovými společnostmi v Rusku zastoupeny také značky Marco Tozzi, Jana a s.Oliver shoes. Podniková skupina patří z hlediska počtu párů módní obuvi (31,5 milionů párů) a párů běžné obuvi (23,9 milionů) k největším výrobním a prodejním subjektům na evropském trhu s obuví.

Image

V současné době zaměstnává Wortmann 1.063 pracovníků po celém světě (předchozí rok: 1.028), z toho 634 v Evropě. Po celém světě pracuje ve výrobě pro skupinu z Detmoldu zhruba 30.000 zaměstnanců.

Ve stávajícím obchodním roce zůstává společnost s prognózami ještě obezřelá. Po roce vzestupu (2010) přinesly následující sezóny zákazníkům skupiny Wortmann i celkovému maloobchodu s obuví růst sotva postřehnutelný. Ostatně i sezóna jaro-léto 2013 byla velmi vrtkavá a prodejní čísla v obchodech narůstala obtížněji než v roce předchozím. Navzdory spíše slabšímu konjunkturálnímu prostředí nejen v Německu se však v Detmoldu i ve stávajícím obchodním roce 2013/14 nadále očekávají kladné růstové impulzy.

Wortmann
(05/09/2013)

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 26
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390