Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Sandály dva v jednom od Lenky Markové
Šestadvacetiletá česká návrhářka Lenka Marková stojí teprve na začátku své kariéry, přesto si však již vytvořila vlastní, zcela osobitý styl. Při navrhování obuvi klade největší důraz na jednoduché linie a prostý, téměř čistý vzhled. Její modely ohromují zejména svými překvapivými tvary a inovační technikou. Ochutnávku svého mimořádného talentu Lenka představila v rámci akce „Ateliér designu Deichmann“.

Lenka Marková miluje obuv. „Obuv je na jedné straně spotřebním zbožím každodenního života, na druhé straně ale může být zároveň uměleckým dílem“, tvrdí křehká brunetka, která už má v kapse bakalářský titul v oboru módní design a v současnosti dokončuje magisterský obor se specializací design obuvi na Ústavu umění a designu v Plzni.

Image

Lenka Marková zároveň studuje magisterský studijní program v centru Footwear Innovation and Education SLEM (inovace obuvi a vzdělávací centrum) v nizozemském Waalwijku. Zde si vytvořila svůj vlastní umělecký rukopis, který se odráží i v jejích návrzích. 

Styl Lenky Markové lze popsat jako minimalistický. Hlavními charakteristikami jejího designu jsou čisté tvary a netradiční konstrukce. „Snažím se být inovativní a neustále nacházet nové způsoby, jak obuv vytvořit“, říká.

Nejlepším příkladem jsou její návrhy pro „Ateliér designu Deichmann“. Představila zde svou řadu sandálů „dva v jednom“ s odnímatelnými platformami, které se pyšní dokonalými proporcemi a vytříbenou technikou zpracování. „Jedná se o výjimečnou konstrukci, kterou jsem společně se svým technickým týmem vyvinula na německé obuvnické odborné škole v Pirmasensu“, vysvětluje Marková.

Každý, i sebemenší detail je proporcionálně závislý na těch ostatních – což při výrobě vyžaduje velkou přesnost, pečlivost a značný jemnocit.

Image
Lenka Markova, Noa Chiu, Milou van den Berg

Společnost Deichmann slaví 100. narozeniny

Od malého obuvnického obchodu k největšímu obchodníku s obuví v Evropě: za uplynulých 100 let toho společnost Deichmann dosáhla mnoho. Letošní kulaté narozeniny jsou slaveny mimo jiné také významným mezinárodním projektem – „Ateliérem designu Deichmann“. Pět mladých designérů z přihlášených evropských metropolí bylo vyzváno, aby navrhli jedinečné a exkluzivní modely obuvi. Studenti německé obuvnické odborné školy v Pirmasensu v rámci své semestrální práce následně zhotovili jeden prototyp od každé předlohy.

V průběhu workshopu v berlínském podkrovním ateliéru společnosti Deichmann, který mohli fanoušci sledovat na internetu, byly nakonec představeny výsledky. Obuv Lenky Markové, stejně jako ostatní modely „Ateliéru designu Deichmann“, nejsou k dostání v obchodě, ale jsou prostřednictvím spolupráce s různými médii předmětem loterie.

Další informace o projektu naleznete na internetových stránkách http://www.deichmann.com/CZ/cs/corp/design_atelier.jsp.

Deichmann
(30/07/2013)

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 12
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390