Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Obujte své děti do pohodlí
Děti jsou zajisté pýchou každého rodiče a všichni jim věnujeme maximální péči. Dbáme na jejich zdraví, vyváženou stravu, kroužky a vzdělání. Se stejným úsilím bychom měli pečovat i o jejich nožičky. Dětská noha se rychle vyvíjí, mění se její tvar, a proto je potřeba volit vhodnou obuv a velikost nohy pravidelně kontrolovat.

Nohy můžete změřit pomocí speciální pomůcky, na kterou se dítě jen postaví. K dispozici by měla být na všech prodejnách s dětskou obuví. Dětské boty jsou jednou z věcí, na které by se rozhodně nemělo šetřit.

„Děti jsou velmi specifický druh zákazníka. Zvláště jim je potřeba nabídnout kvalitu, servis a dostatečný výběr. Odborná rada je v tomto případě nezbytná. Kvalifikovaní prodavači na našich prodejnách vám nejlépe poradí, jakou obuv vybrat a čeho se vyvarovat,“ říká marketingový ředitel Baťa, Lukáš Ohanka.

Péče již od kolébky

Lékařské studie jsou nekompromisní. Podle nich se většina dětí rodí s naprosto zdravýma nohama a díky nevhodně zvolené obuvi se již u prvňáčků objevují první známky jejich poškození. Proto je potřeba volit boty, které jsou nejen pohodlné, ale které také podporují nohu při chůzi, stání a podobně.

Dětská noha má trochu jiné potřeby, než dospělá. Kromě jiného je mnohem elastičtější, proto děti hůře rozeznají, že jim bota nesedí tak, jak má.

Image

Rady pro maminky

● Je samozřejmé, že základem je dobře padnoucí obuv, která dokonale respektuje tvar nohy. Nezapomeňte, že dětská noha velmi rychle roste. Proto je potřeba její velikost pravidelně kontrolovat. U předškoláků kontrolujte velikost nohy každé tři měsíce, u školáků zhruba po pěti měsících. Znamená to tedy, že během roku by mělo mít dítě k dispozici optimálně 4-6 párů obuvi.

● První botičky by měly maminky kupovat, až když dítě chodí ven. Do té doby je lepší nechat dítě neobuté. Údajně tak drží i lépe rovnováhu. První boty by měly být z měkké kůže nebo textilu s pružnou podešví a dostatečným prostorem v prstní části. Tvarově jsou ideální kotníčkové střihy, které nohu zafixují a zpevní.

● Běh na boso po trávě nebo doma bez bačkůrek po koberci je pro děti vhodným procvičováním příslušných svalů. Poté je můžete odměnit masáží nožiček jemným dětským krémem.

● Potřebnou pozornost je nutné věnovat nejen botám na denní nošení, ale také na sport. Nesprávně zvolenou obuví mohou vznikat nejen otlaky a puchýře, ale v budoucnu také problémy s páteří či klouby. Ty se mnohdy projeví až v dospělosti. Je vhodné vyzkoušet více značek a zvolit ty, které nejlépe padnou. Nezapomeňte, že na každý sport je vhodný jiný typ obuvi.

● Z hygienických i zdravotních důvodů, by se boty rozhodně neměly dědit. I když máte pocit, že je vaše ratolest nestačila pořádně prošlápnout, hrozí přenos plísní či různých kožních onemocnění.

Existuje několik základních pravidel, které byste měli při nákupu dodržovat:

DESATERO DĚTSKÉHO OBOUVÁNÍ

1. Péče odborníků

Při každém nakupování obuvi žádejte kvalifikované přeměření velikosti nohou dítěte. Odborný personál vám poradí, pro jakou šířku a délku je nabízený vzor vhodný. Obuv musí dobře padnout jak do délky, tak do šířky.

2. Správná délka

Vždy zkontrolujte vzdálenost mezi nejzazším bodem oblouku paty a koncem nejdelšího prstu. Obuv musí být vpředu před prsty o 10 až 15 mm delší, než noha. Jedna polovina tohoto prostoru slouží jako rezerva pro pohyb prstů při chůzi, druhá pro jejich růst.

3. Správná šířka

Šířka obuvi musí odpovídat obvodu nohy v místě prstních kloubů. Příliš široká bota nohu nedostatečně fixuje, noha v ní klouže při chůzi a poškozuje prsty tlakem na obuv. Úzká bota zase omezuje krevní oběh a deformuje přední část nohy.

4. Zkoušení obuvi

Každou obuv dítěti vyzkoušejte na nohu. Nedoporučujeme ale zkoušet obuv bez předchozího přeměření. Je vhodné, aby dítě zkoušelo celý pár obuvi a aby se v nové obuvi prošlo po prodejně.

5. Materiál svršku

Vybírejte obuv, která je vyrobena z přírodních materiálů. Useň a textil jsou měkké, prodyšné, absorbují vlhkost a přizpůsobí se anatomickému tvaru nohy.

6. Váha a střih obuvi

Čím lehčí, tím lepší! V nejmenších velikostních skupinách kupujte obuv výhradně kotníčkovou. Doporučujeme obuv šněrovací nebo uzavíratelnou páskem na sponu nebo suchý zip.

7. Stélka obuvi

Dětské nohy se poměrně hodně potí, přičemž největším zdrojem vlhkosti je ploska nohy. Proto musí být každá obuv, zvláště pak obuv uzavřených střihů, ve vnitřní nášlapné části vybavena stélkou nebo vkládací vložkou ze savého materiálu.

8. Ohebnost a tlumící vlastnosti

V místě, kde se noha při chůzi ohýbá (tj. v oblasti prstních kloubů), musí být obuv co nejohebnější. Tuhá a nepoddajná bota zvyšuje únavu a narušuje pohodlí chůze a zdravý vývoj nohou.

9. Opatek

Je to vnitřní dílec v patní části obuvi, který by měl být dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý. Noha v obuvi musí být dokonale fixována a nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy.

10. Podpatek

Podpatky u dětské obuvi musí být co nejnižší s velkou plochou pro udržení stability dítěte. Obuv s vysokými štíhlými podpatky není pro děti vhodná.

(18/10/2010)

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulář



Nejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 3
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390