Úvod
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

Advertisement
Poslanci nedodrželi svůj slib ševcům

Především o problémech, které již dlouho trápí české výrobce obuvi jednali přesně před rokem na půdě Zlínského kraje představitelé České obuvnické a kožedělné asociace, poslanci hospodářského výboru a představitelé Zlínského kraje. Zástupci výrobců obuvi kritizovali především levné dovozy z Číny a neúčinné kontroly českých orgánů.

„Jsem rád, že hospodářský výbor zasedal ve Zlínském kraji. Vyzval jsem poslance, aby realizovali kroky, které povedou k záchraně obuvnického oboru, který k našemu regionu neodmyslitelně patří,“ řekl hejtman Libor Lukáš.
řekl hejtman Libor Lukáš.

Jeho postoj sdílel také předseda výboru. „Uděláme vše, co je v našich silách, abychom pomohli obuvnictví zachránit. Chci však zdůraznit, že již dnes existuje celá řada nástrojů, jak se prodejům závadné levné obuvi bránit, nejsou však kontrolními orgány důsledně využívány,“ řekl předseda Hojdar.
Image
P. Hlaváček, J. Hojdar, P. Kubát
Zůstalo však jen u slibů a praktický efekt výjezdního zasedání poslanců je stále nulový. K jednání ministra průmyslu a obchodu, ministra financí a ministryně zdravotnictví, které mělo v dubnu minulého ruku navázat na zlínské lednové zasedání, již nedošlo a na četné urgence ze strany České obuvnické a kožedělné asociace se do dnešního dne zákonodárci neobtěžovali ani reagovat.
Podle slov prezidenta České obuvnické asociace Petra Kubáta se v roce 1990 vyrobilo v České republice více než 70 milionů párů obuvi, v roce 2004 to bylo už jen pět milionů párů.


 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
Who's Online
Právě zde jsou
Hosté : 43
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390