Úvod arrow Spotřebitelský servis arrow Není NANO jako NANO
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Není NANO jako NANO

Nanotechnologie je stěžejní technologií 21.století, o tom není pochyb. Možnosti uplatnění, které máme díky výzkumu malinkatých částeček (nano = 1 miliardtina), se zdají neomezené. Materiály ošetřené nanotechnologií mají velmi rozmanité vlastnosti, jakými jsou odpuzování vody, nečistot a bakterií, antikorozní ochrana, ochrana před UV-zářením aj. To, jaké vlastnosti bude mít ošetřený povrch, však zdaleka nezávisí jen na velikosti částic a jejich typu.

ImageV našem každodenním životě se setkáváme se spoustou výrobků ošetřených nanočásticemi. Solitaire však používá do svých výrobků nanočástice na bázi FC ; jedná se tedy o stejně účinné impregnační látky, které se už po desetiletí uplatňují v téměř všech impregnačních přípravcích. Účinné látky FC tak tvoří, díky jejich jedinečné struktuře, zvláště jemnou vrstvuna povrchu. Ta je zároveň velmi odolná proti vodě a nečistotám, zachovává však prodyšnost vodním parám a obuv nebo oblečení tak může „dýchat“.

Technologie používaná společností Solitaire nemá nic společného se speciálními nanočásticemi, které mají dlouhodobý vliv na člověka a přírodu a jejichž účinky stále nejsou dostatečně prokázány. Právě tyto, námi nepoužívané, nanočístice jsou často negativně zmiňovány v médiích. Produkty Solitaire jsou zaměřeny výhradně na účinek, kterého lze dosáhnout díky nano-struktuře.

Pro spotřebitele může být matoucí, že se u spousty přípravků objevuje slovo „nano“ bez bližšího vysvětlení. „Nano„ jsou všechny výrobky – avšak s různými vlivy a riziky pro spotřebitele.

Přípravky Solitaire řady nano nepředstavují pro spotřebitele žádné větší riziko, než jiné impregnační spreje nebo krémy, při dodržení návodu na použití. Lze je proto i nadále bez omezení doporučit.

Coby spotřebitel, je namístě být stále kritický. Stejně tak jako není rozumné od nynějška kupovat jen samé „nano“-výrobky, protože to prezentují vědci a zčásti média, tak nemá smysl ani „nano“ všeobecně odmítat jen proto, že se stalo terčem kritiky. Dobrá rada na závěr: nechejte si o Vámi kupovaném výrobku vše dobře vysvětlit a poradit ve specializované prodejně nebo u výrobce.

Afeli s.r.o.
Obch. zast. BERGAL, NICO, SOLITAIRE v ČR
Horní 32
639 00 Brno 
Mob.: 736 776 698
Tel.: 543 331 005
Fax:  543 331 008

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390