Úvod arrow Ze světa arrow Čína není tržní ekonomikou
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Čína není tržní ekonomikou
V dopisu adresovaném Bruselu zdůraznila italská Assocalzaturifici svůj nesouhlas s udělením statutu tržní ekonomiky Číně, což by zničilo evropská anti-dumpingová opatření.

ImageAssocalzaturifici říká „ne“ na udělení statutu tržní ekonomiky Číně. Předsedkyně Assocalzaturifici Annarita Pilotti zdůrazňuje svůj postoj k setkání Kolegia komisařů EU v Bruselu. Schůze, které předsedal Jean Claude Juncker, následuje po evropsko-čínském summitu v Pekingu a je základním krokem k projednání finálního evropského stanoviska v prosinci.

Podle Annarity Pilotti, která odeslala dopis Evropské radě a Komisi riskujeme, „že už obuvnický sektor nebude dále schopen se bránit, protože udělení statutu Číně bude mít okamžitý dopad na všechny nástroje k obraně evropského obchodu. Tato skutečnost by nás donutila přijmout čínské ceny a náklady, které jsou důsledkem dozoru státu nad ekonomikou jasně zkreslené. Assocalzaturifici hrálo zásadní roli v šetření prováděném CEC v Bruselu, což v roce 2006 vedlo Radu ministrů ke schválení anti-dumpingových opatření proti podhodnocenému importu z Číny a Vietnamu. Tato opatření zůstala platná do roku 2011. Komise musí k čínské otázce zaujmout jasné stanovisko, aby ubránilo evropský a italský obuvnický průmysl. Je především nutné vzít v úvahu, že Čína doteď splňuje jen jediné z pěti kritérií nutných k udělení statutu tržní ekonomiky.“

12. května se Evropský parlament vyslovil proti udělení tohoto statutu a toto usnesení bylo přijato drtivou většinou Evropy.

V sázce je příliš mnoho, zvláště když se domácí trh v posledních osmi letech potýká se snižující se poptávkou jako důsledek krize v roce 2008.

Ve spolupráci s Confindustrií a italskou vládou vypracovalo Assocalzaturifici materiál k propagaci a ochraně svých členských společností. Aegis Europe, sdružení více než 30 výrobních evropských asociací odhaduje, že by v důsledku zvýhodnění Číny došlo ke ztrátě 300.000 pracovních míst a Itálie by byla zemí, kterou by tato skutečnost postihla nejvíce.

 (29/8/2016)

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390