Úvod arrow Spotřebitelský servis arrow Jak pečovat o módní materiály?
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Jak pečovat o módní materiály?

Léto bude ve znamení barev. Dominují barvy jako růžová, žlutá, tyrkysová, svítící modré odstíny nebo oranžová na straně jedné a přírodní barvy Afriky na straně druhé (písková, ořech, blond, zemité odstíny). Také barvy jako jsou šeřík, růžová, hortenzie a lilie jsou kombinovány v potisku plném fantazie. Celkově je móda velmi přirodní a romantická. Velké motivy květin jsou častým tématem. Vedle klínových podpatků se vrací i proplétání a kožené pásečky obepínající kotník. Nová sezona přináší i řadu nových materiálů. Jak však o ně pečovat?

ImageCanvas (plátno) a Juta

Canvas, 100%-ní bavlna (stélka na fotografii), je vpodstatě materiál snadný na údržbu. Obdobně se chová i volně tkaná Juta (na podpatku). Pouze lepení může u obou materiálů způsobit potíže, pokud materiál zvlhne.

Důležitá je kvalitní impregnace sprejem 3fach Imprägnierspray, která se má nanášet v několika tenkých vrstvách.

Solitaire Waterstop není pro vodouředitelná lepidla problémem, imregnuje intenzivně a s dlouhým účinkem. Vhodný na materiály, které se obtížně čistí. K čištění se doporučuje na plátno pěna Solitaire Combi Pflege Schaum, na jutu je ideální čistící pryž Soiltaire Reinigungsgummi.

ImageSatén

Satén je obecně „problémový“ materiál. Tenká látka je zpravidla lepena vodouředitelným lepidlem na nosný materiál. Promočí-li se obuv, a? už vodou, impregnační látkou nebo čistícími přípravky, uvolňí se tím často lepidlo a vystoupí na povrch. Tam zasychá tak, že vytváří skvrny s nažloutlými okraji a nedá se již odstranit. To je problém převážně u světlých barev. Někdy se objeví na obuvi místa, kde se satén dokonce odlepil a zvlnil, vznikají faldy.

Jako ochranné opatření se jeví opravdu velmi jemná impregnace obuvi sprejem. Mezi jednotlivými nánosy impregnace musí být časový odstup. Důležité je aby se materiál nikdy nepromáčel!

Některé skvrny lze odstanit čistící pryží (Solitaire Reinigungsgummi). Zvlhčující přípravky (např. pěny).

ImageDřevo

U dřeva je v otázce péče a ochrany důležité vědět, zda je ponecháno v přírodní formě, nebo je lakované. I u laků je možné, že je naruší a poškodí impregnace, která je na vodní bázi nebo obsahuje alkohol.

Žádné problémy zde nenastanou použije-li se sprej Solitaire 3fach Imprägnierspray nebo Solitaire Nano Plus. Musí se nanášet ve velmi tenké vrstvě, takže je třeba opakovaného nástřiku. Solitaire Waterstop se také výborně hodí na tento materiál, je však možné (u neošetřeného dřeva), že dojde k přechodnému ztmavnutí, ev. vytvoření slabého lesku. Nejlépe vyzkoušet na nenápadném místě. Dřevo lze velmi dobře ošetřit i krémem na obuv (Solitaire Brillant bezbarvý). Ten nejen pečuje, ale zároveň také impregnuje. Vlastní čištění lze provádět čistící pryží Reinigungsgummi.

Kontakt:

Obchodní zastoupení BERGAL, NICO, SOLITAIRE v ČR
Horní 32, 639 00 Brno 
Pavel Malý
Mobil: 736 776 698
Tel.: 543 331 005, fax:  543 331 008

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390