Úvod arrow Ze světa arrow Designérská elita na APLF - MM&T představuje „Život v kůži“
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Designérská elita na APLF - MM&T představuje „Život v kůži“
ImagePři příležitosti oslav 30. výročí MM&T (Materials, Manufacturing & Technology), největšího světového veletrhu věnovaného kůži, se představí mezinárodní tým těch nejlepších designérů. Událost proběhne mezi 31. březnem a 2. dubnem v hong-kongském Convention and Exhibition Centre. Organizátor veletrhu, APLF Limited, zahajuje 30. rok ve službě světového kožedělného průmyslu.

Slavnostní přehlídka „Život v kůži“ představí výrobky, jejichž návrháři si dali za cíl předvést tento královský materiál na nábytku, domácím vybavení a lifestylových produktech. Záměrem přehlídky je inspirovat designéry a výrobce ke kreativnímu využití kůže jako materiálu a vyvolat zájem obchodníků a spotřebitelů.

Laur Meyrieux, francouzská designérka působící v Hong Kongu, byla jmenována kurátorem výstavy. Má rozsáhlou klientelu včetně Hermès v Japonsku a Hong Kongu, kde navrhovala design jejich výloh, stejně jako u prestižního butiku Restir v Japonsku.

Pro projekt „Život v kůži“ přizvala řadu návrhářů z Anglie, Francie a Hong Kongu. Meyrieux představí na výstavě 8 ze svých vlastních děl zahrnujících nábytek a další objekty. „Pro kůži jsem nadšená už delší dobu – kvalita a bohatství tohoto materiálu, široká paleta možností a úprav a jeho specifičnost. Kůže mě v mých projektech vždy inspirovala,“ říká Laur. „Kůže je „živý“ materiál poskytující objektu jemnost a patinu.“

Svou účast na projektu „Život v kůži“ už potvrdilo mnoho proslulých designérů a designových studií, včetně Billa Amberga. Bill navrhoval kožené zboží pro známé značky jako Paul Smith, Donna Kara a Romeo Gigli, než v roce 1996 otevřel svůj vlastní obchod v Londýně. Je známý svými návrhy interiérů, v nichž užívá kůži pro obložení, podlahy i nábytek.

Timothy Oulton je britská značka pojmenovaná podle svého zakladatele. Potom, co Oulton opustil v 18 letech školu, začal pracovat v otcově firmě „Halo Antiques“. Sám je později ujal vedení a pozměnil zaměření společnosti na tvorbu starožitných napodobenin s moderním vzhledem. Později otevřelo Halo obchod ve Wanhai v Hong Kongu.

Domeau & Pérès je podnik dvou společníků Bruna Domeaua a Philippa Pŕèse, kteří se spojili na začátku 90. let a prosluli v oblasti čalounictví. Pro „Život v kůži“ představí Domeau & Pérès množství zajímavých objektů včetně kola v bílé kůži navrženého designérem Pharrellem Williamsem, slavným americkým zpěvákem, který opustil svou původní kariéru. Jako další uvede limitovanou edici křesel z bílé břízy a kůže od Nathalie Crasset a kožený skateboard od Grega Hervieux.

Image 

Zajímavou stránkou „Života v kůži“ je účast vystavovatelů z MM&T, kteří poskytli kůži na vytvoření prototypů. Mezi sponzory je Atlantic Leather z Islandu, Nova Kaeru z Brazílie, Zhenug-I Leather z Taiwanu, Wipelli z Itálie, a Leaton Leather a Fordrich Limited z Hong Kongu.

APLF, Hong Kong
(28/01/2014)
 

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390