Úvod arrow Ze světa arrow Zlatá je barva roku 2014
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Zlatá je barva roku 2014
ImageVeletrh GDS pro obuv a doplňky nabídl v Düsseldorfu své prostory pro 815 vystavovatelů z 36 zemí, kteří předvedli nové trendy pro sezónu jaro/léto 2014. Dalších 341 vystavovatelů z 15 zemí přibylo na události GLOBAL SHOES, která probíhala souběžně na stejném místě v Düsseldorfu, avšak začala už o den dříve. Během těchto tří (čtyř) dnů navštívilo obě akce téměř 21,000 návštěvníků,...

...z nichž polovina pocházela ze zahraničí. Odhaduje se, že přibližně 80% z nich byli manažeři s rozhodujícím postavením ve svých společnostech. V pátek proběhla velkolepá uvítací show, které se jako hvězdný host zúčastnila i Lisa Tomachewsky. Začátkem roku se tato herečka, dříve pracující jako modelka, prosadila ve filmu „Heute bin ich blond“. Na veletrh ji spolu s GDS pozvala skupina Highline United.

Zapálení pro nový koncept

Na čtvrteční konferenci GDS bylo pozváno přes 70 reportérů, kteří byli seznámeni s novým konceptem veletrhu. Ředitelka GDS a GLOBAL SHOES Kirstin Deutelmoser, byla účastí velmi potěšena: „Nevzpomínám si na jinou konferenci GDS s tolika účastníky jako dnes. Stejně tak mám radost ze spontánního přijetí vystavovatelů, kteří se s novými nápady poprvé seznámili.“

Po tiskové konferenci následovala prezentace na velkém módním mole, kde došlo k dalšímu představení nového konceptu.

Návštěvníci zjistili, že se GDS bude nyní odehrávat dříve, bude víc orientována na potřeby trhu, získá nový styl a globální pojetí, jak vyhovuje požadavkům tohoto odvětví. K tomu dodává Werner Matthias Dorncheidt, generální ředitel Messe Düsseldorf: „Jako veletrh s vedoucím postavením chceme společnostem nabídnout pomocnou ruku do začátku sezóny. GDS pro ně nemá být jen plocha pro uvedení svých novinek, ale také možnost poskytnout místo pro představení jejich značek.“

Lehké boty, špičky a „sporťák“ jsou „in“

Zatímco se reportéři a vystavovatelé zabývali budoucností GDS, maloobchodníci zaměřili svou pozornost na trendy sezóny jaro/léto 2014. Jak dokázal průzkum GDS, mezi lidmi převládá poptávka po lehké obuvi, botách do špice, sportovním stylu a letních mokasínech. A právě zašpičatělé boty jsou klíčovým elementem jak v Německu tak i v zahraničí. Podle očekávání se němečtí obchodníci zaměřili více na lehké boty, zatímco zástupci jižní Evropy se zajímali o mokasíny. Německá volba je podmíněna především negativní zkušeností z tohoto léta: 56% tamějších maloobchodníků sdělilo, že letošní obraty byly mnohem menší než předchozí rok. Na rozdíl od nich panovala u zahraničních účastníků lepší nálada – dvě třetiny z nich si pochvalovaly stejné nebo lepší zisky než z léta 2012.

Na čem se však všichni shodli, byly barvy nastávajícího léta. Opět přetrvávají klasické odstíny béžové/hnědé a černé. Módní barvy ovládli v tomto pořadí: stříbrná/zlatá, neutrální tóny, černá/bílá, indigová/džínová a bílá.

APICCAPS a GDS představují Mezinárodní ročenku

Ve čtvrtek spojila s GDS síly portugalská obuvnická asociace APICCAPS, aby představila Světovou obuvnickou ročenku 2013, souhrnnou zprávu o globálním obuvnickém trhu. Během prezentace byl účastníkům nabídnut pohled na světový trh, a jak ho ovlivňují dvě hlavní síly – USA a Čína. Mimo tento počin zavedli portugalští zástupci ocenění „Portuguese Innovation Awards“, které vyznamenalo mladé talenty obuvnického průmyslu.

Oslavy na GDS

Jediný způsob, jak strávit čas v Düsseldorfu, nebyla jen obchůzka po výstavních plochách. Například společnost Lloyd využila úterní večer k neoficiální oslavě svých 125. narozenin, které se odehrály na téma „Následuj Red Stripe“.

Ve středu byly rozdány „schuhkurier Awards“ – obuvnická paralela filmových Oscarů, udělovaná stejnojmenným časopisem. Za celoživotní práci byl odměněn Dr. Deichmann a pochvalnou řeč pronesl Wolfgang Clement.

Méně formální, avšak nejvíce oblíbenou, byla čtvrteční oficiální GDS Party s karibským tématem „Bahama Mama“.

GDS - mezinárodní veletrh pro obuv a doplňky – se konal 11. – 13. září 2013 a GLOBAL SHOES – hlavní událost k zajišťování obchodních kontaktů – se konala 10. – 13. září 2013. Celkově se představilo 1156 vystavovatelů (815 GDS a 341 Global Shoes) ze 41 zemí, aby předtsvaili své nápady pro jaro/léto 2014.

Další edice GDS je plánována na 12. – 14. března 2014 a GLOBAL SHOES 11. – 14. března 2014.

GDS Düsseldorf
(19/09/2013)

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390