Úvod arrow Dotazy čtenářů arrow Tvrdá obuv
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Tvrdá obuv

Koupila jsem si na jaro kožené tvrdé polobotky na šněrování. Velikost mi sedí dobře, ale mám problém s patami. Zřejmě, proto, že nejsou vychozené, se mi udělaly škaredé otlaky na patách a musím tedy nosit botasky. Chci se zeptat, co mám udělat, aby mi kůže na polobotkách povolila hlavně na patách a jak postupně nosit obuv. Nejhorší je, že se mi to stává skoro u každých nových  botů s uzavřenou špičkou. A paty mám už dokonale odřené.

(A. Š.)

Vážená paní, pro "změkčení" materiálů v patě se může použít např. lihu. Materiály se mohou změkčit i mechanickým poklepáváním. Nedoporučuji Vám však zkoušet výše uvedené, abyste obuv nepoškodila nebo dokonce nezničila. Nejlepší řešení dle obuvnických odborníků je, abyste s obuví zašla k nějakému zkušenému opraváři, a poprosila ho, aby se pokusil materiály v patě obuvi odborným způsobem změkčit. 

Jestli jsem z Vašeho dotazu dobře pochopil, také uvádíte, že máte často otlaky na patách u nové obuvi - tady si myslím, že tento problém může ovlivňovat nějaká abnormalita u Vašich nohou. Zkuste se raději poradit s lékařem, zda nemáte nějaké výrůstky, kterým "nedělá dobře" nová (pevná, tvrdá) obuv, příp. aby Vám poradil, jak co nejšetrněji ošetřovat vzniklé otlaky.

Jaromír Šlágr
Česká obuvnická a kožedělná asociace
www.coka.cz

 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390