Úvod arrow Dotazy čtenářů arrow Co dělat, když kožený límec špiní košile?
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Co dělat, když kožený límec špiní košile?

"Rád bych Vás požádal o zodpovězení následujícího dotazu - mám černý kožený kabát a všiml jsem si, že mi jeho límec špiní límce u světlých košil. Existuje proti tomu nějaká ochrana v podobě např. nějakého impregnačního spreje apod? Znám různé impregnační spreje na obuv, ale obávám se, aby to nebylo ještě horší..."

(P. T.)

Jestliže pouští barva u kabátu jen u límce, jedná se pravděpodobně o reakci barvy usně při styku s kůží (potem). Ten je v řadě případů schopen zvýšit nebo i zcela zapříčinit zapouštění barvy usní, což je typické hlavně u obuvi. Pokud by pouštěla barva i na jiných místech kabátu (např. i při lehkém navlhnutí), mohlo by se již jednat o výrobní vadu.

Impregnací kabátu rozhodně nic nezkazíte. Kvalitní impregnace chrání useň nejen před vlhkostí, ale také před pronikáním nečistot do její struktury. Useň se pak snadněji čistí. Doporučuji např. impregnační sprej Collonil Waterstop. Impregnace ale pouštění nezabrání, jen ji může trochu omezit.

Po impregnaci kabátu je možné využít sprej k omezení barvení usní Collonil Colour Stop, který barvy na usních zafixuje. Prosím, ale prvně sprej vyzkoušejte na nějakém méně viditelném místě - Váš kabát jsem neviděl a jelikož technologie výroby včetně používání surovin a barviv u kožených oděvů se u výrobců liší, nemohu zodpovědně posoudit, jak bude sprej reagovat s barvou usně.

Použití spreje : na nějakém méně viditelném místě zlehka useň přestříkejte ze vzdálenosti cca 20 cm. Nechte důkladně zaschnout. Pokud bude vše v pořádku, můžete tento postup aplikovat na límec (v případě nutnosti postup opakujte).

Upozornění : v případě, že je límec bundy již znečištěn nebo umaštěn, je nutné jej prvně vyčistit.

Výše uvedený postup je vhodný pro hladké usně. V případě pouštění barvy u broušených usní (velur, nubuk), je možné využít i jiný postup.

Vladimír Jindřich
Gemini Plus v. o. s.
Jindřichův Hradec
www.collonil.cz 

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390