Úvod arrow Dotazy čtenářů arrow Sálová obuv se venku ničí
 
Úvod
Z domova
Ze světa
Představujeme
Módní trendy
Spotřebitelský servis
Aktuálně
Doporučujeme
Dotazy čtenářů
Náš servis
Kontakty

       logo_coka.jpg  

shoes_and_leather.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

  © Copyright
www.obuv-kuze.cz 
www.shoes-leather.com
Publikování nebo další šíření
obsahu těchto serverů
je bez písemného souhlasu
redakce zakázáno!

 

 
Sálová obuv se venku ničí

„Dobrý den, před dvěma měsíci jsem si koupil nové boty značky adidas. Již po týdnu se mi roztrhl šev na podrážce a bota se během pár dní začala silně šoupat. Po podání reklamace mi bylo řečeno, že vadu jsem způsobil tím, že jsem sálovou obuv používal venku, a proto výměna nepřichází v úvahu. Mam nějakou šanci dostat své peníze zpět?“

(V. V.)

Vážený pane, z Vašeho dotazu není jasné, jestli jste obuv deklarovanou jako „sálovou" skutečně používal při venkovních sportovních aktivitách. To je velmi důležitá informace. Pokud tomu tak bylo, pak dle mého názoru nemáte nárok na uplatnění reklamace, protože jste obuv nevhodně používal za jiných podmínek, než bylo doporučeno výrobcem.

Druhou věcí však je, zda jste byl při nákupu této obuvi prodejcem informován (ústně nebo příbalovým letákem), že se jedná o sálovou obuv a nikoliv běžnou „venkovní". Pokud jste takto informován nebyl, pak byste měl nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení kupní ceny, ale musel byste to prokázat, což by nebylo vůbec snadné a pravděpodobně by spor o tom rozhodoval až soud.

Ohledně kvality obuvi by Vám více poradil zvolený soudní znalec obuvi (seznam soudních znalců je zde). Pokud by se jednalo o porušení informačních povinností ze strany prodejce (neinformování o tom, že obuv je sálová a nehodí se na venkovní aktivity), tady bych Vám mohl doporučit Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) - www.spotrebitele.cz, kde byste mohl získat právní podporu pro případný soud.

Jaromír Šlágr
Česká obuvnická a kožedělná asociace

Novinky na mail

Chcete dostávat novinky na Váš e-mail. Stačí vyplnit náš formulář.

 Otevřít formulářNejčtenější články
IT-HELP.cz


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/virtual/webs/kolarik/obuv/components/com_tfsformambo/tfsformambo.php on line 390